Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ezzel az érzéssel mit tudnék...

Ezzel az érzéssel mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Gyerek vagyok, a szüleimmel együtt élek. Ételek tekintetében az szokott lenni, hogy túl sok van, ha van is valami akkor is újat vesznek/készítenek, így ami megmaradt az kidobásra kerül. Példa: valaki ebédre ezt eszi, a másik azt. Mind a kettőből túl sok készült/vettek, ezért marad belőle. Marad belőle, viszont nem hajlandóak azt vacsorára megenni, helyette készül valami más étel amiből szintén marad. Tehát ebből a napból 2 még fogyasztható étel is maradt, viszont a következő nap senki sem eszi meg, eszik valami mást, így az kidobásra kerül. Ez szörnyű érzés számomra, hogy még ehető ételek kerülnek kidobásra, ezért kényszert érzek, hogy megegyem a maradékokat, nehogy kidobásra kerüljenek és főként úgy, hogy diétázom éppen, és ez eléggé ellentétes ezzel. A családom nem hallgat rám, én tűnök hülyének...

2023. márc. 18. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem derül ki, mennyi idös vagy, de ezzel nem sokat tudsz kezdeni, ha szüleid ilyenek. Abban igazad van, hogy nem kellene ételt kidobni, de változtatni nem tudsz rajta.

VISZONT az nem jó ötlet, hogy megeszed a maradékokat, mert ennek csak az lesz az eredménye, hogy borzasztóan elhízol, és beteg leszel.

Esetleg ha van ismerösöd, akinek jól jönne, neki vidd el, vagy hívd meg hozzátok ebédre, az még értelmes megoldás lehet.

Amit tehetsz, hogy felnöttként majd figyelsz arra, hogy ne pazarold az ételt, ezen a téren legyél m´sa, mint a szüleid.

2023. márc. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

#1. - Beszélj a szüleiddel.

#2. - Add oda rászorúlóknak.

2023. márc. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem ezt a szituációt teljes mértékben. Sokáig én is azon voltam hogy a maradékokat megegyem. De rövid idő alatt rájöttem ez túl.nagy falat nekem. Szóval azzal oldottam meg hogy fejben eldöntöttem ez rajtam kívül áll. Nem én veszem a kaját, ez nem az én pénzem. Ha én nagy leszek, ennek az ellentétét igyekszem majd csinálni.

Egyébként középsulisként jó megoldás lehet a kolis haveroknak, barátoknak bevinni a suliba ételesben a kajákat. Nem hinném hogy visszautasítanák.

18

2023. márc. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Hány éves vagy?
2023. márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
4-es: feltételezem, azért nem írta ki, mert még nincs 16 és akkor tiltják az oldalról.
2023. márc. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
#5: Tsss.
2023. márc. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Reálisan nézve a világ képét az események tükrében, nagyon hamar el fog jönni az idő, amikor a kényszerítő szükség hatására mindenki le fog szokni az élelmiszerek pazarlásáról, a válogatásról és boldog lesz, ha a jegyre kapható üres kenyérrel jóllakik. Volt már erre példa a nem is távoli történelemben.

Addig meg nem sokat tudsz tenni, mert nem lehet naponta járkálni ételhordóval osztogatni a maradékotokat. Tanulsz belőle és a saját önálló életedben majd másképp csinálod!

2023. márc. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!