Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyik a legegészségesebb...

Melyik a legegészségesebb gyorsétel?

Figyelt kérdés

Természetesen a házi készítésűekre gondolok.

Pl Hamburger esetében nem a gyorséttermekben kaphatót vegyük alapul hanem egy minőségi alapanyagokból készült kézműves hamburgert.

Ugyanígy a többinél is.

Így melyik a legegészségesebb?

Illetve a szavazáson felül írhattok még, nekem ezek a "főbb" gyorsételek jutottak eszembe.



2023. ápr. 12. 21:02
A kérdező szavazást indított:
Gyros
Hamburger
Pizza (hagyományos vékonytésztás)
54 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Gyros. Hogy miért?

Hús, zöldségek. Alapból is az embernek elegendő lenne ez a kettő, bőven fedezi a napi energiabevitelt valamilyen hús akármilyen formában friss zöldségekkel.

Pl. Az említett gyros, vagy bármilyen formában készített hús kevert salátával(paradicsom, saláta, uborka, reszelt répa)

2023. ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Metionin ***** válasza:
40%
Kézműves habi sok zöldséggel vagy a gyrostál.
2023. ápr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Metionin ***** válasza:
49%
*hambi :D
2023. ápr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

#2

Nem gyrostál csak gyros.


#1

Ott meg van azért egy nagy adag kifli is mellé. Mellesleg ha kicsi a kifli, nem is lehet annyi húst, meg zöldséget belepakolni.

2023. ápr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Metionin ***** válasza:
45%

Én gyrostálként szoktam látni kiírva. Van gyros pitában meg a tál. De mindegy, arra gondolok, ahol hús+zöldség + sültrumpli van.


Jut eszembe pl. egy burrito nem lehet gyorskaja? Az is jó, pl. bele csirkemell és zöldségek.

2023. ápr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%

Gyorskajának az számít, ami hamar kész van, sok energiát tartalmaz, de alacsony tápértéket. Jellemzően akkor választod ezt, amikor sietsz valahová, és nincs időd beülni egy étterembe, hanem csak gyorsan kell valami, ami egy ideig laktat.

A gyros tál meg a gyros pita két kül. dolog nyilván, de a pita egészségesebb, mert nem kell az olajos hasábburgonyát enned mellé.

(#1)

2023. ápr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
Sushi.
2023. ápr. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Alma,banán.
2023. ápr. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 NTBS ***** válasza:
74%
A gyros
2023. ápr. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Én is félreértelmeztem a kérdést, mert én nem a pitában vagy tortillában felszolgált gyrosra gondoltam. Lehet nem túl ideillő l, de én szoktam itthon házi gyros tálat csinálni, bár étteremben nem szolgálhatnám fel :D Én úgy szoktam, hogy csinálok egy vegyes salátát, ami kiteszi a tányér felét. Igazából ami tetszik: káposzta, uborka, paradicsom, répaszeletek. A gyors húsnak csirkemellet sütök és kicsit pirítok, de előtte este be szoktam pácolni a fűszerkeverékkel. Majd q negyede marad a krumpli. Rá pedig nem kész szószt teszek, hanem natúr joghurtot vagy skyrt fűszerezek: lehet fokhagyma, kapor, csípős és só bors is mehet bele (kinek mi tetszik). Majd ezzel lelocsolom. Na ebben a formában a gyrost (tálat) választanám. De ha étteremben enném, szerintem abban az esetben is ez lehet a legjobb választás. Viszont a hamburger vagy a pizza nagyobb része szénhidrát. Engem csak az zavarna. De itthon talán azokat is lehetne "reformálni" :D
2023. ápr. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!