Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Húsevők (és persze ha akarnak...

Húsevők (és persze ha akarnak Vegák is) válaszolnátok a kérdésemre?

Figyelt kérdés

ha van egy kis időtök megnéznétek valamelyiket a videót ezek közül?

előre szólok hogy nem téríteni szeretnék(mielőtt kapnám a megjegyzéseket)

http://www.youtube.com/watch?v=nDLPma4DFX8

A hús, amit eszel - 1. rész

A hús, amit eszel - 2. rész

arra vagyok kíváncsi hogy a látott videó milyen hatással volt rád?változott a véleményed tőle?Elfogott valamilyen szimpátia vagy együttérzés amikor nézted vagy nem éreztél semmit?

ha lehet kort is írjatok.

pusztán kíváncsiságból írtam ki ezt a kérdést úgyhogy ha lehet a negatív válaszokat vagy egymás leszólogatását hanyagoljuk

előre is köszönöm a hasznos válaszokat:)



2013. ápr. 28. 11:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

bocsánat!

a másik kettőnek a címét másoltam be véletlenül

itt vannak a videók:

http://www.youtube.com/watch?v=DBVUcNsD5Hk

http://www.youtube.com/watch?v=hCkyoueMG64

2013. ápr. 28. 11:23
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Hatással volt rám a videó, de 1000 ilyet láttam, szokásos állatkínzós történetek.


A véleményem semmiben nem változott. Az ember továbbra is mindenevő, az állatkínzást pedig elítélem.

Szimpátiának, vagy együttérzésnek nincs jelentősége, mert nincs befolyásom a történésekre, így lényegtelen, mit érzek.


Ezen kívül pedig nem látok összefüggést, a húsevés, az állatkínzás, a túlhalászás, és az állatkísérletek között.

Nem azért, mert vak vagyok, hanem mert nincs.


És véletlenül se gondold, hogy a húsevés mellőzésével a legcsekélyebb jót tennénk a bolygóval, közel sincs annyi termőföld, ami eltartaná az emberiséget.


További tény, hogy semmilyen ilyen irányú kezdeményezés nem megoldás az emberiség túlszaporodására.

Hacsak az nem, hogy éhen halna 4 milliárd ember.

2013. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

A másik 2 videó egy abszolút demagóg, gyermeteg kezdeményezés.

Nélkülöz mindenféle realitást, közhelyeket pufogtat, megoldás nélkül.

Teljesen utópia, hogy erre pl egy vegetáriánus életmód megoldást jelentene.


Siralmas, hogy csak így tudja magát ellátni az emberiség, de nevetséges, hogy naiv, megoldásoknak hazudott próbálkozásai vannak a jelenségre.


A videók felbosszantottak, mert hülyének néznek.

Nélkülöznek más alternatívákat, amik valóban gátat szabnának ennek a dolognak.

Egy utópisztikus világot képzel el, amit egy jó felfogású középső csoportos óvodás gyermek sem hisz el.

2013. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

Hülyeség mindkettő.

Különben sem hiszek semmilyen "mi egészséges, mi nem" propagandának.

A kutatókat a cégek fizetik. Csak olyan "eredményt" hozhatnak napvilágra, ami a szponzornak hasznos.

Legyen ez tápszer, bébiétel, tej, tojás vagy korpás kenyér. De lehetne még sorolni, hogy mennyi mindennek változott a besorolása az évek során.

Az évszázadok alatt bevált tapasztalatoknak jobban hiszek.

2013. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Eddig is tisztában voltam, hogy van ahol borzalmas körülmények közt tartják az állatokat.
2013. ápr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
Megnéztem. Ez van. Megyek sült húst enni.
2013. ápr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)

külön hálás vagyok hogy nyíltan megmondjátok a véleményeteket

ami a videókat illeti az én hibám is hogy nem kerestem jobbat de igazából csak annyira voltam kíváncsi hogy az hogy látjátok hogy hogy bánnak ezekkel az állatokkal befolyásolja-e a táplálkozásotokat,gondolkozásotokat...stb

természetesen én is tudom hogy soha nem lesz mindenki vega és nem is kell hogy azok legyenek

kedves utolsó!

ha nem válaszolsz a kérdésre akkor minek írsz?

én tiszteletben tartom mindenki véleményét mert mindegyikben van igazság de az ilyen beszólásokat valahogy soha nem tudtam értékelni(egyáltalán nem vicces)

ha van véleményed mondd ki nyíltan vagy ne válaszolj.

2013. ápr. 28. 12:08
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

Nem néztem meg, el tudom képzelni a válaszok nyomán mi minden van/lehet rajta.

Imádom a húst, de azt vallom:

a természetben évezredek óta kialakult táplálkozási lánc, melynek során nemcsak egyik élőlény táplálja a másikat, de ennek alapján leginkább a legkevésbé életképesek veszítik el először az életüket, vagyik az erősek viszik tovább a jó genetikai állományt.


Azt is vallom, hogy amíg egy-egy élőlénynek eljön az "utolsó napja", addig joga van tisztességes, számára minden szükségest megadó életre, életkörülményre, tehát a szűk ketrecekbe bezárt tyúkokat, a mesterségesen gyártott medencékben élő halakat stb. stb. és ezeket a tartási-tenyésztési formákat nem igazán díjazom.

De a husit szeretem, és imádom nemcsak megenni, de elkészíteni is!

2013. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%

Ha van is ilyen, Amerikában, Amerikát is említi a videó. Ez itt Magyarország, magyar húst eszel, itt boldogok a csirkék, szarvasmarhák, állatok.

By the way, szomorú, de ez van. Én tyúkot szoktam vágni, és konkrétan letojom, hogy összesz.rja magát félelmében, attól nekem nem lesz jobb, ha szabadon engedem. Kiadás, ami csak elfutkározna. Viszont ehető, elkészíthető, és finom.

Ha pedig nem vágom, veszem, és nem venné el az étvágyam, ha megtudnám, hogy még élt, mikor levágták, vagy zsúfolt ketrecben tartották. Az már lehet, hogy igen, ha beteg állatok húsát kínálnák eladásra, de ez Magyarhon: itt egészséges a hús.

Szóval ha van ilyen, ha nem, bennem nem indított el semmit.

2013. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én vega vagyok, de nem ilyen videók, kisfilmek hatására lettem az. Csak jóval azután tudtam meg, hogy ténylegesen így tartják az állatot, ami végül az emberek tányérjára kerül miután felhagytam a húsevéssel.

Nálam amúgy egészségügyi okok miatt kellett drasztikusan lecsökkenteni az állati zsiradékok bevitelét, aztán valahogy úgy alakult, hogy annyira leszoktam róla, hogy már egyrészt undorodom is tőle, másrészt gyomorfájdalmat okoz. Fél év vegaság után próbáltam pedig egy-két falat csirkemellfilét, de visszaköszönt. :/

2013. ápr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!