Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyik hízlal jobban: a rizs,...

Melyik hízlal jobban: a rizs, a tészta vagy a krumpli?

Figyelt kérdés

2013. jún. 14. 08:53
 1/6 anonim válasza:
8%
a tészta és a krumpli mert a tészta teli van szénhidráttal a krumpli meg keményítővel rizset ehetsz mert az fehérje egézséges:))
2013. jún. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rizs legfeljebb ha barna. A krumplinak a legalacsonyabb a szénhidráttartalma, de hogy hizlal-e, attól is függ, hogyan van elkészítve.
2013. jún. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mind3!
2013. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A rizsben levő kalória közel 90%-a származik szénhidrátból (fehérnél akár több is)...

Mindhárom masszív szénhidrát, a tésztában többnyire glutén is van.

Azt nem tudom értelmezni, hogy hizlal, mert eheted úgy, hogy nem hízol. De én tuti a krumplitól híznék leginkább, mert az engem nem laktat, míg a rizs igen, kevéstől is jóllakom. Mindazonáltal inkább zsírt eszem (persze nem magában :P), az is laktat, de sokkal jobb, mint sok szénhidrátot enni, nekem mindenképp.

2013. jún. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
76%
Mindhárom, csak a rizs és a krumpli egészséges szénhidrátot tartalmaz, a tészta többnyire fehér lisztből van, ami nem egészséges.
2013. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ityifityi válasza:
95%

Ha nem gyúrnának, a rizzsel bevitt sok kalóriától csak híznának.

10 dkg rizs szénhidráttartalma 77 g, ami nagyon magas.

Kalóriaértéke: 344 kcal

10 dkg krumpli szénhidráttartalma: 18 g, ami csak ¼-e a rizsének

Kalóriaértéke: 88 kcal

Az már csak huszadrangú infó, hogy a rizsben több a foszfor, a magnézium meg a folsav, a krumplinak meg magasabb a káliumtartalma… nem ezek miatt fogjuk enni vagy nem enni őket!


Tény, hogy a krumplinak magas a keményítőtartalma és a felszívódása sem annyira egyenletes, mint a rizsé. Viszont ha fogyni szeretnénk, mindenképpen többször kell(ene) krumplit főznünk – és lehetőleg héjastól fogyasztanunk – mint rizst!

2017. márc. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!