Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hol lehet beszerezni, génmanip...

Hol lehet beszerezni, génmanipuláció mentes régi magokat, amik évről évre meghozzák a termést és egészségtudatosak 100%-ig? ( tönkölybúza, paprika, paradicsom stb stb stb )

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a segítséget.

2013. aug. 4. 14:31
1 2
 1/13 schocko ***** válasza:
34%

Minden mag olyan. De a GMO-stól sem lenne semmi bajod, csak a butaságon az sem segít.


Nézzd meg ezt, hátha segít.


http://www.youtube.com/watch?v=jbpRMlC4X4g

2013. aug. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

" De a GMO-stól sem lenne semmi bajod, csak a butaságon az sem segít."


Ezzel NEM az a gond, hogy ettöl lenne bajod, hanem az, hogy beléjül van kódolva, hogy nem hoznak csíraképes magot, tehát MINDIG újra venned kell, ha nem adnak magot, nincs termés.

2013. aug. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sehol nem kapsz olyan magot és semmi növényi eredetű élelmiszert, amelynek tudata lenne. Hogy ráadásul "egészségtudatos"?


Az állatok is inkább ösztönösen eszik azt a kaját, ami nekik jó, ami nekik megfelelő, (ami a génjeikben van) és nem tudatosan táplálkoznak.

És e tekintetben sajnos a legtöbb esetben még az emberek között sem találsz tudatosan gondolkodót, táplálkozót.


Akkor mit akarsz egy növényi eredetű magtól?

2013. aug. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Szóval értem én, hogy mit kérdezel, de ez az "egészségtudatos" növényi mag, nálam kiverte a biztosítékot!!!!


Sehol nincs már meg a régi, eredeti, természetes élőhelyén termett növény, amely az emberi táplálkozás részévé vált, szóval az eredeti formájában már nem fogod megtalálni.

Az elmúlt kb. 100 év alatt mindent kereszteztünk, meg kinemesítettünk, meg ilyen csíráztatás, meg olyan biológiai-kémiai-egyéb ki tudja még milyen eljárásoknak vetették alá, szóval nincs már a régi, tiszta, eredeti sehol!

2013. aug. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Talán Grönlandon van az a raktár, ahol a lehető legtöbb földi élőlény dns mintája tárolva van. Vannak gabonák, kultúrnövények, és ezeknek a magjait tárolják, mert úgy a legegyszerűbb.

Valószínűleg vannak köztük eredeti génmódosítástól mentes fajták.


Már csak egy ütőképes félkatonai szervezet kell, hogy kirabolhasd ezt a raktárat, mert eladni biztos nem fognak neked belőle semmit.

2013. aug. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 schocko ***** válasza:

"Ezzel NEM az a gond, hogy ettöl lenne bajod, hanem az, hogy beléjül van kódolva, hogy nem hoznak csíraképes magot, tehát MINDIG újra venned kell, ha nem adnak magot, nincs termés."


-Ez már egy jó ideje, amióta a hibrid magok bejöttek a köztermesztésbe, így van. Senki nem morzsol a góréból kukoricát és veti el, a zöldségnövény termesztők is új magokat vesznek általában, csak nagyon kevés növénynek lehet/szokták/érdemes a termett magját elvetni...egyszerűen nem gazdaságos...

2013. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem az érdekel, hogy gazdaságos legyen, csupán azt szeretném enni a Családommal együtt ami egészséges. Ez szomorú ha nem tudom beszerezni sehol, de azért megpróbálom, hátha sikerül valahol felkutatni. Még ha meg is kérik az árát akkor is megéri szerintem. Mivel még ha egy luxusautó árába is kerül akkor is megéri, mivel nem akarom, hogy ezt a sok mocskot egyék a gyerekeim ami a szupermarketek polcain vannak. Mikor végigolvasom egy egyszerű étel csomagolását akkor is tele van nyomva mindenféle mesterséges szarral, ezenfelül gazdasági és részvénypiaci dolgokkal foglalkozom és nagyon jól tudom, hogy ez az egész bio meg a marketing ami mögötte van mekkora megtévesztés sajnos.
2013. aug. 5. 01:46
 8/13 A kérdező kommentje:

Azt hiszem a megoldást megtaláltam:


[link]


Ez egy génbank linkje. Még nem beszéltem velük, hogy ingyenes vagy pénzbe kerül, de ajánlom mindenkinek aki egészségesen akar élni és köszönöm a válaszokat.

2013. aug. 5. 01:50
 9/13 R. Barna Péter válasza:

Érdemes részt venni tavasszal a magvasnapok/ magbörzék egyikén ( [link]

Hivatalosan (ha adnak ki) a Tápiószelén működő Növényi Diverzitás Központtól lehet igényelni ( [link]

2013. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 schocko ***** válasza:
55%
Kedves kérdező, Te hihetetlen buta vagy. Szépen írom, hogy nincs GMO-s zöldségmag forgalomban, erre elkezdesz hülyeségekről írni. A termékek csomagolásán levő számok rövidítések, vitaminok és egyebek, semmi természetellenes nincs köztük...De nem kell azokat venned, költözz le egy falura és kezdj el gazdálkodni, hogy minden ételed majd természetes legyen...biztosan száz évig fog élni teljes egészségben, vagy kétszázig...így legyen!
2013. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!