Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » 1 nap 1-2 liter energiaital...

1 nap 1-2 liter energiaital káros?

Figyelt kérdés
Én szerintem kicsit de nem gáz.
2014. márc. 2. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:

1-2 LITER? Hát.. szerintem egy kicsit nagyon... koffein elég sok van benne, ami ilyen mennyiségben nagyon káros..

mennyi idős vagy amúgy? fiatalkorban meg még nagyobb kárt okoz..

De ez mellé sportolsz is valamit? vagy csak iszod és ülsz egész nap?

2014. márc. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az orvosom azt mondta nem gáz napi 1-2 liter 25 leszek 26.-án, sportomat vegyesen: vizilabda foci
2014. márc. 2. 09:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Biztosan gáz és nagyon káros, csak meg kell nézni az összetevőket (meg azt, ami nincs ráírva!!). Sok esetben alattomos fogásokkal is élnek a gyártók, hiszen nekik a nagy forgalom a lényeg és nem a fogyasztó egészségének védelme. Számos esetben rafinált trükköt alkalmaznak, hogy rászokást, függőséget idézzenek elő: pl. nikotint tesznek bele kis mennyiségben. Tudnivaló, hogy a nikotin függőséget okoz, de mivel nincs feltüntetve az összetevők között, ezért az engedélyező hatóságok nem vizsgálják a jelenlétét. A koffein, mint biztos összetevő szintén függőséget okoz, ráadásul emeli a vérnyomást, ami éppen a sportolásnál nem előnyös. A sok koffein alvászavarokhoz is vezet. A károsító hatás sajnos sokszor csak hosszabb idő elteltével jelentkezik, amikor már nem visszafordítható változások jöttek létre.
2014. márc. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor vagy az orvosod vagy te valamit félreértettél.
2014. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az orvosod 1-2 DOBOZT mondott, nem litert. A maximum javasolt fogyasztási mennyiség naponta egy felnőttnek 2 doboz, azaz 500ml. Abban 160mg koffein van, ami két erős kávénak felel meg.


2 liter energiaitalban, ha szintén 32mg/100ml koffeintartalmúról van szó, több koffein van, mint amennyi a klinikai koffeinmérgezéshez szükséges...

2014. márc. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer megittam tanulás miatt egy 1,5 literes 32mg-os üveggel 1 óra alatt, hát olyan szarul voltam, hogy ne tudd meg.
2014. márc. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:D
2014. márc. 3. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!