Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Legjobb ár/érték arányú...

Legjobb ár/érték arányú élelmiszerek/ételek: amik olcsók, de van bennük sok fehérje és szénhidrát is és nem kifejezetten egészségtelenek?

Figyelt kérdés
Albérletbe költözöm huszonéves férfiként és minél olcsóbban ki kellene hoznom az étkezést úgy, hogy jó erőben legyek és egészséges maradjak.
2014. szept. 6. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Zöldségek ,tojás,zsír,hús . Gyümölcs.

vannak ennél olcsóbb élelmiszerek pl kenyér,de kevés ideig laktat,se fitt,se egészséges nem leszel tőle.

5-6 db tojás jó kis kacsazsíron kisütve,esetleg valami jó minőségű kolbásszal ,zöldségekkel,engem ez egy fél napra eltelít .

Ha tudod hol tárolni ,érdemes vidékről venni fél vagy egész disznót ,van aki konyhakészre pucolja ,darabolja neked anyagilag igy éri meg a legjobban . Ha nincs rá leteőség , az akciókat érdemes figyelni .


Tésztákat sem ajánlom,ugyanaz vele ahelyzet mint a kenyérrel,olcsó,de annyit kell belőle enni mint a franc,és 1-2 óra múlva már éhes vagy.

2014. szept. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyen pl. a répa, spenót, alma, csirke.
2014. szept. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos, ha olcsóság, akkor zöldséges rizs, az roppant finom, persze a fehérje még hibádzik, arra jó (részben) a tojás és nem értek hozzá (nem eszem húst, ha mégis, akkor nagyon jó minőségű házit vagy vadat), de vannak olcsó húsok.

A normál húsoknál még a jóféle fehérjeporok is olcsóbbak... De azért nem annyira nehéz egy normál ember fehérjeszükségletét étellel összehozni. Ha vega sportolóknak megy, akár ketogénben is, ahol kiesnek a hüvelyesek... Igaz, a sajt marad, az se hű, de olcsó, de azért nem olyan vészes, a fehérje- és kalóriatartalma eléggé ott van.

2014. szept. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A hüvelyesek nagyon olcsók, jelentős a fehérje-, szénhidrát- és kalóriatartalmuk. A paleo szerint nem egészségesek, a saját testem szerint rendben vannak (a gluténnal és a tejjel ellentétben, azoktól sem vagyok rosszul, de érzem, hogy nem az igazi), mindazonáltal inkább borsót eszem, ami még nyersen sem mérgező (a szárazbab igen) s inkább csak a rokonai miatt fújnak rá, ami szerintem nagy kár. A fehérjetartalma nem olyan nagy, viszont kalóriaszegényebb is, így kilószámra ehető, igaz, az nem lesz olyan olcsó. Nekem tuti remekül hozzájárulna a fehérjebevitelemhez, ha nem ketogéneznék...
2014. szept. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

zabkása

spenótfőzelék főtt tojással

tojáskrém/körözött paprikába töltve

darált húsból töltött cukkini/hagyma

rántotta

tojáspörkölt rizzsel

sült csirkecomb rizzsel

sült hagymás máj rozs kenyérrel, paradicsommal

2014. szept. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!