Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyik a 'jobb' méz: amelyikbő...

Melyik a 'jobb' méz: amelyikből kikristályosodik a cukor vagy amelyikből nem?

Figyelt kérdés
abszolút nem értek hozzá, ne oktassatok ki. van két üveg mézem a konyhában, kb egyidősek lehetnek. az egyik eléggé besűrűsödött, kikristályosodott, a másik még mindig teljesen folyós. ez mitől függ? melyik a minőségibb? vagy ennek nincs köze hozzá?

2014. nov. 12. 10:06
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Alapvetően attól függ, hogy miből készült. A különböző mézek különbözően kristályosodnak. Az akác szinte alig, folyós marad, de pl. a repceméz sűrű, krémszerű. Ez nem befolyásolja a minőségét. (Az osztrákok pl. sokkal jobban szeretik a "krémmézeket", mert könnyebb velük bánni, nem folynak, nem csöpögnek).
2014. nov. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

mézes embertől hallottam, hogy mézfajtától függ, és nem feltétlenül attól, hogy mézes sziruppal etették a méheket és ezért csak cukortartalma van, semmi más (tehát ez nem minőséget jelez)


tedd meleg vízbe az üveget, vagy mikróba és újra folyós lesz

2014. nov. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen, a fajtákra én is gyanakodtam., hogy ettől is függ! egyébként a kikristályosodott az termelői vegyes méz, a másik pedig boltban vásárolt, drágább fajta hársméz.
2014. nov. 12. 10:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A fajtától függ! mindegyik jó méz! :)

A repce, vegyes, virág mézek gyorsan kikristályosodnak, míg az akác több évig is folyós marad.

2014. nov. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fajtafüggő :) a kristályosodásra csak azt szokták mondani, hogy attól nem lesz a méz, csak sokan megszokták, hogy a boltban folyós méz van.

Pl. a repceméz az mindig tömör, az akácméz az folyós, a vegyes virágméz az hamar elkezd kristályosodni.

2014. nov. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26%
ugyanolyan mind2 csak más az állaga. én mind2 félét szeretem, de én annó úgy hallottam hogy nem szabad felolvasztani a kristályt mert elveszik belőle sok ásványi anyag meg ilyesmik.
2014. nov. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!