Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Xilit-et tartalmazó csokoládé...

Xilit-et tartalmazó csokoládé esetén kell számolni hasmenéssel vagy valamilyen nem kívánt mellékhatással?

Figyelt kérdés
Nyírfacukortól rendszeresen volt hasmenésem és nem tudom mi a különbség a Xilit és nyírfacukor közt, van már ezekből annyiféle, Xilit, Eritrit,...

2014. dec. 15. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A xilit az ugyan az, mint a nyírfacukor.

A tapasztalataim alapján egyedi, hogy melyik édesítőszer hogy hat az emberre, így neked érdemes lehet kipróbálni az eritritet, hátha az beválik.

2014. dec. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Csokiban maltit szokott lenni vagy fruktóz, xilittel még nem találkoztam. De a maltit is okozhat hasmenést.
2014. dec. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez egy étcsokoládé, xilit-tel édesítve.
2014. dec. 15. 10:26
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

A xilit magyar neve a nyírfacukor. A kettő ugyanaz, s nem gyártják nyírfából, bár az elnevezés nem véletlen. (A szőlőcukor nevű cukorkát sem szőlőből készítik.)

Ez valójában nem cukor, hanem cukoralkohol. okozhat hasmenést. Bár az ellen házi módszerként csokit szoktak javasolni. szóval a hashajtó hatású xilittel egyben beveszed az ellenszert is.


Ezt találtam:

A kutatók arra az eredményre jutottak, hogy átlagosan férfiaknál testsúlykilogrammonként 0,37 gramm, nőknél pedig 0,42 gramm az a dózis, amely még nem okoz hasmenést. Egy 55 kilós nő esetében tehát egy alkalommal 23 gramm nyírfacukor - nagyjából három púpos teáskanálnyi mennyiség - fogyasztható el biztonsággal. Természetesen egyéni különbségek adódhatnak: lehet, hogy esetedben kevesebb nyírfacukor is problémát jelent, vagy ennél többet is jól tolerál a szervezeted.

2014. dec. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!