Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Igaz, hogy sok minden finomabb...

Igaz, hogy sok minden finomabb külföldön mint nálunk? Pl. Ausztriában jobb a Milka csoki.

Figyelt kérdés

Ha igaz, akkor miért?

Én spec. csak Milka csokin vettem észre a különbséget, illetve Belgiumban a Nesteán, de mások szerint sok étellel-itallal így van.


2014. dec. 15. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

ÉN pont fordítva vettem észre.


Ja gondolom kűfődi benzinnel kevesebbet fogyaszt és gyorsabb is autó

2014. dec. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

En kulfoldon elek jo par eve, es igen sokal finomabb a csolokade, illetve az etel a legfinomabb, en mint magyar azt mondom ez nem igaz!

Sot ismeroseim akik voltak magyar.o meg a kave sem izlet😊

(Svajcban elunk, de olaszt a konyhank)

2014. dec. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
A milkán én is tapasztaltam, hogy a kint vásárolt sokkal finomabb,- és bár nem ide tartozik- de a kinti mosószerek is sokkal hatékonyabbak az itthon kapható ugyanazon márkákból.Hiába, keletre gyártott mindent le lehet butítani, nekünk így is jó- gondolják ők...Kínából meg ömlik hozzánk a többi sz@r.Két tűz között:D
2014. dec. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Igen, ez sajnos tény.

A nestlé-t meg is büntették (úgy tudom többször is) hogy más minőséget forgalmaznak a kelet-európai blokkban, mint nyugaton.

2014. dec. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

...és ha már itt tartunk, éreztem, persze a cinizmust a külföldi benzinben, de akár milyen hihetetlen is, a benzinben is van különbség.


Nem mondom, hogy mindegyikben, és minden kúton.

De akár az olcsóbb kategóriát nézzük (osan-os) akár a prémium kategóriát (v-power nitro+ , maxx motion100)

van különbség.

Az olcsót felhígítják, a drágábbakból kispórolják az adalékokat. Tény!

Ráadásul nem is lehet 1-1 márkát megbélyegezni, mert egy márkán belül, a kutak között is van különbség.

Szintén tény. Bevizsgált, megmért adatokról beszélek.


pl Németországban egy maxxmotion 100-as mindenhol tök egyforma, és ritka az a Magyar kút, ahol megüti a kinti minőséget a benzin.

2014. dec. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
92%
Igen igaz. pl. a magyarországi Haribo gyárban is kétféle gumicukrot gyártanak, a keleti- és a nyugati piacra külön. A nyugati jobb minőségű alapanyagból készül, mert magasabbak a vásárlók igényi is.
2014. dec. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 goaus válasza:
92%
A sörök is sokkal jobbak kinn...
2014. dec. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

A miértet nem tudom de igaz.

Mallorcan nyaraltam és ott vettem nesquik kakaót, hát milliószor finomabb volt mint itthon.

Édesapám kint él Németországba, rendszeresen hozza a csokikat, és pl ott a noname kinder típusú csoki is nagyon finom, itthon abból a típusból csak a kinder jó.


Viszont nem mindennel van ez így. Pl a Coca Cola az szerintem eddig ahol ittam itthon a legfinomabb. A görögöknél konkrétan sós, a németek pedig a pirosba tehát a nem cukormentesbe is tesznek édesítőszert a cukor mellé, majdnem olyan íze van így mint itthon a saját márkás kólának.

A német kenyér színtén ehetetlen legalábbis számomra. Szóval vannak dolgok amik akár ugyan az a márka jobb külföldön, de van ami itthon jobb.

2014. dec. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Ausztriában vizelet ízű a pepsi.
2014. dec. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
És mitől van viszonyítási alapod a vizelet ízre ? :D
2014. dec. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!