Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogyan tudok a legegyszerűbben...

Hogyan tudok a legegyszerűbben külföldi országok élelmiszeráraihoz hozzáférni?

Figyelt kérdés

Magyarul tudni akarom, hogy ha most bemegyek egy boltba pl. Németországban, akkor mennyibe kerül egy kiló csirkemell. Mindegy melyik bolt, nagyobb élelmiszerüzlet láncokra gondolok (pl. Aldi, vagy Tesco).


A gond az hogy a neten nincsenek vagy legalább is nem találtam konkrét élelmiszer listát, maximum a speciális leárazások vagy akciók vannak fent.


Németország érdekel elsősorban, vagy Ausztria esetleg.



2015. jan. 2. 09:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és tudom hogy van mindenféle fogyasztói árindex, meg hasonló lista a neten, de nekem ez kevés, konkrét árakat szeretnék látni, hogy ha összeállítom a fogyasztói kosaram egy adott országban, akkor az mennyiből jönne ki.
2015. jan. 2. 09:48
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel Németországban nincsnek fix árak, ezért ilyen listát nem fogsz találni, mivel ilyen nem létezik. (Egyébként itt nincs tesco)


Ha a leárazós listákat nézed, akkor ott minden esetben fel van tüntetve az eredeti ár is.


Viszont igen nagy különbség van attól függöen, hogy milyen hálózat árait nézed, mert a Penny pl. kimondottan olcsó (annak megfelelö "minöséggel), a Norma/Aldi valamivel drágább, az Edeka/Rewe meg még inkább - pedig ezek mind a normál üzlethálózatokhoz tartoznak, nem a drága, elökelö kategória.


De azt hidd el, hogy itt nem olcsóbb az élelmiszer, hanem észrevehetöen drágább, igaz, a minösége is sokkla jobb (még az itteni gyengébb minöség is), mint Magyarországon a "jó".

2015. jan. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amit az előző ír Edeka, annak van online oldala mint itt a Tesconak. [link]
2015. jan. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vagy itt egy másik [link]
2015. jan. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy ideje én is gyanítom hogy a hazai kaja minősége nem a legjobb. Sőt, mintha erről olvstam volna is valamit online, hogy a nagyobb élelmiszer üzletláncok a szar minőséget itt adják el Kelet-Európában... konkrétan a csirkehúsra gondolok, meg a húsokra úgy általában, hm...


Nem fix árakra gondoltam, hanem bármelyik normál üzletlánc éppen aktuális áraira, ennyi. A kulcsszó az aktuális + normál. De ha tudnál a következőkhöz mondani árakat hozzávetőlegesen az is jó volna:


Csirkehús, brokkoli / paradicsom, barna kenyér, sajt, teljes kiőrlésű gabonapehely, szójatej, kakaópor (keserű), zsírszegény kolbász, vaj, barna rizs.


Kb ezeket eszem néha befigyel egy-egy süti, vagy pizza, de az nem fontos.

2015. jan. 2. 11:24
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Beírod a várost amelyik érdekel, és kiadja a akciós újságokat. Ott látsz mindent. Az osztrák változata az oldalnak pedig a: [link]

2015. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, chekkolom!
2015. jan. 2. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!