Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A fehérrépa és a fehér retek...

A fehérrépa és a fehér retek ugyanaz? Az angol "turnip" megnevezés pontosan melyiket takarja? A paszternák is valami más?

Figyelt kérdés

2015. jan. 25. 06:10
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Mind három más. Azt nem tudom, hogy az angol kifejezés melyikre illik.
2015. jan. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Bonyolult a helyzet!


A fehérrépa jelenthet petrezselyem gyökeret, pasztinákot és tarlórépát is, leginkább mégis petrezselyem. A "turnip" az tarlórépa. A retek sose répa, de fehér retek nemigen van piacon vagy a bótba, ezeket vajretek, sörretek, jégcsapretek néven ismeri a kereskedelem, meg a köznyelv.

Persze a sörretek nem mindig fehér, az lehet világos barnás színű is.

2015. jan. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

A fehérrépa az petrezselyem, hosszúkás. A turnip magyarul tarlórépa vagy kerekrépa (latin neve: Brassica rapa rapa) mint neve sugallja szép kerek. A paszternák zellerféle, nem káposztaféle mint ezek, latin neve Pastinaca sativa.


Ps. a retek latin neve Raphanus sativus, az sem turnip, angolul radish. Ráadasául a retek finom, a többi említett izét viszont utálom.

2015. jan. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

paszertnák/pasztinák = parsnip

turnip = nevét nem tudom magyarul, de olyan mint egy óriási fehéres-lilás retek

Rákerestem és a szótárak elég félrevezetőek ezzel kapcsolatban.


Írországban élek és itt ritkán kapni fehérrépát (petrezselyem), leginkább csak lengyel boltban. Mindenhol máshol parsnip kapható, kicsit más az íze de levesbe vagy grillezve ugyan olyan jó.

2015. jan. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!:)
2015. jan. 26. 05:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is, különösen annak az idiótának, aki lepontozott! :-D
2015. jan. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!