Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A koffeinmentes kávé a normálh...

A koffeinmentes kávé a normálhoz képest kb. mennyivel kevesebb koffeint tartalmaz?

Figyelt kérdés

2015. jan. 29. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Annyival kevesebbet, amennyi a "normál"-ban van.
2015. jan. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100 %-kal
2015. jan. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon "elmés" válasz volt.
2015. jan. 29. 17:54
 4/10 A kérdező kommentje:
100%- nál biztosan kevesebb, mert állítólag a koffeinmentes is tartalmaz valamennyi koffeint. Különben a normál kávénál egy átlagos erősségű kávéra gondoltam.
2015. jan. 29. 17:56
 5/10 anonim ***** válasza:
A cikória, vagy maláta kávé miért tartalmazna koffeint? (Asszem az alkoholmenetes sörrel kevered!)
2015. jan. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem a cikória kávéra gondoltam, hanem a csökkentett koffeintartalmúra. Az alkoholmentes sörben nincs alkohol, ez világos.
2015. jan. 30. 08:38
 7/10 anonim ***** válasza:
A csökkentett koffeintartalmú az nem koffeinmentes. Pl. a Ricoré - ha jól emlékszem - 30%-kal tartalmaz kevesebbet, mint a normál. Az alkoholmentes sörnek viszont lehet 0,5% alkoholtartalma. :-)
2015. jan. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor te biztos, jobban tudod, mint a gyártók.Mert én már több kávén is láttam, hogy rá van írva, "koffeinmentes", majd a részletes leírásban pedig, hogy csökkentett a koffeintartalma. És néha megkérdezik a kávézókban is, amikor koffeinmentest kérek, hogy allergiás vagyok-e a koffeinre, merthogy a mentes is tartalmaz valamennyit. És ez lett volna a kérdés, hogy álagban kb.mennyit. Na mindegy...A 30 %- os csökkentés amúgy kicsit kevésnek tűnik

(A söröknél azt lehet látni,hogy 0,0% alk. tartalom.)

2015. jan. 30. 10:02
 9/10 anonim ***** válasza:

"Egyvalamit fontos tisztázni: a koffeinmentes kávé sem 100%-ban mentes a koffeintől. Míg egy átlagos csésze kávé koffeintartalma 60 mg-tól 140 mg-ig terjedhet a felhasznált kávéőrlemény függvényében, a mentes változatában is kimutatható 5-8 mg koffein. Ez nagyon alacsony érték, így hatása a legtöbb emberen egyáltalán nem is érezhető. Hogy mit lehet koffeinmentesnek nevezni, az erősen szabályozott, az Egyesült Államok maximum 3%, az EU 0,1% koffeintartalmat engedélyez a teljes tömeghez képest. "


Ennyi erővel mondjuk te is beírhattad volna a google-be, hogy "koffeinmentes kávé koffeintartalma", de mindegy, jobb itt kekeckedned...


Bár végülis igazad volt, és a 100 %-nál kisebb ez az érték, az EU-ban csak 99,9 %. De az a lényeg, hogy neked van igazad...

2015. jan. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Kismamaként nekem nem mindegy az a 0.1 % sem. Azt viszont jó, ha tudod, hogy nem kekeckedtem, csak feltettem egy kérdést. Végül is ezért van ez az oldal, meg azért, hogy akinek van kedve az válaszoljon.
2015. jan. 30. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!