Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi köze van a Győri Édes...

Mi köze van a Győri Édes kekszeknek Győrhöz, holott már nem is Magyarországon gyártják, hanem külföldön?

Figyelt kérdés
Most láttam a reklámját, valami nyálas szöveggel, hogy "jaj, milyen a jó a Győri Édes keksz", és elöntötte az agyamat a vér. Hogy lehetnek ennyire pofátlanok. Már rég le kellett volna a csomagolásról vetetni a "győri" jelzőt. Felháborító, hogy már mindent külfölddel gyártatunk, holott mi is tudnánk gyártani. Gondolok itt még a Bocira... Remélem nem csak én gondolom így...

2015. máj. 22. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
A felháborodásodat megértem, de jogilag (és nyelvtanilag) a Győri egy márkanév, és nem egy melléknév kis gy-vel, ami a származási helyére utalna. A nápolyi ostya sem Nápolyban készül már. Meg kell barátkozni ezzel.
2015. máj. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Fú... én is kivagyok. Megyek is Párizsba, veszek tíz deka párizsit.


Ahogy az első is írta, ez márkanév.

2015. máj. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Gondolod a Balaton szeletet a Balatonban gyártják?
2015. máj. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók, akkor nem értetitek a felháborodásom lényegi részét. Pár évvel ezelőttig a Győri Kekszet Magyarországon gyártották, most mindegy, hogy Győrben, vagy nem Győrben, de Magyarországon. Most már talán Csehországban. De akkor miért nem nevezték át? Még akkor is, ha márkanév, most már még annyi köze sincs Győrhöz, mint amikor Magyarországon gyártották.Miért kell rögtön támadni, sőt cinikusnak lenni, holott szerintem 100-ból 80 embert ugyanúgy idegesít ez, mint engem. Már a Boci csokit sem magyar kezek csinálják, mint régen a reklámjában volt. De mindegy, ha nektek így jó, akkor legyen, én már nem veszek ilyen termékeket.
2015. máj. 22. 18:02
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező én esküszöm nem kötekedni szeretnék, de neked az miért lenne jobb, ha valami lengyel LolkaBolka neve lenne? Különben én még csak azt sem vettem észre, hogy a minősége változott volna. Ha pedig a recept eredeti magyar, akkor igenis maradjon magyar neve.

Off:A Bocit amúgy kiknek adtuk?

2015. máj. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Off: a cseheknek.


Szerintem is maradjon a név, pedig én sem örülök annak, hogy eladták…

2015. máj. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kekszes Milkát pedig a Győri keksz székesfehérvári üzemében gyártják... :)

Az úniós nagyfazék így működik.Itt egy kis bogrács- ott egy kislábas :D

Hiába háborgunk ez a kapitalizmus egyik eleme.Csak a profit számít.

2015. máj. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez még semmi, pár éve a kalocsai (Kalocsai?) paprikáról derült ki, hogy valami méreganyagot tartalmaz.


Elkezdtek nyomozni, hogy az hogy lehet, és kiderült, hogy Kínából származik!!!

A gyártó ugyanezzel védekezett, hogy a kalocsai, egy márkanév, illetve eljárás, úgyhogy import paprikából is készülhet.


Szerintem ez sokkal felháborítóbb, mert erre igazán kevesen számítanak.

2015. máj. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nem bántó válaszokat! Utolsó válaszoló, ha hiszed, ha nem már tettem fel a kalocsai paprikáról, a Boci csokiról, és a Milka csokiról is kérdéseket, csemegézz belőle. Ha nem hiszed, hogy én tettem fel, akkor írok bele, mint kérdező :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__elelmiszerek__6..


http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__elelmiszerek__6..

2015. máj. 22. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!