Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Győri édes kekszekben nyomokba...

Győri édes kekszekben nyomokban só?

Figyelt kérdés

Eredeti illetve csokidarabos győri édes kekszekben újabban sót fedeztem fel nyomokban. Undorító.. Talán még a kókuszos is ilyen, egyedül a duplajóban nem találkoztam még ilyennel.

Ennyire igénytelen a gyártás, vagy mi lehet ez, belekerült szennyeződés?



2015. máj. 29. 00:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem minden édességben van egy picike só.Az ízek harmóniája miatt.Ebben semmi undorító nincs.
2015. máj. 29. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Még a piskótába is teszünk egy picike sót. Jobb az íze.
2015. máj. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ennyira sz.r az ìzlelèsed meg a nyelved. Mindìgis volt benne só ahogy mindìg szokás volt az èdessègebe tenni, mert kiemeli az ìzeket. De gyengèbbek kedvèèrt ott van a hátoldalán az összetevők listája...
2015. máj. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

MINDEN édességben IS van só! Az, hogy te csak most fedezted fel, a te hibád és emiatt itt cirkuszolni teljesen fölösleges.

Ez nem igénytelen gyártás és nem szennyezödés, hanem teljesen normális.


Azt viszont nem értem, a sóban mit az undorító, elvégre az egyik legfontosabb ízesítöanyag és az idegrendszer müködéséhez feltétlen szükséges.

2015. máj. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is leírom azért huszadszorra: van benne só, nézd meg a hátulját. Én múltkor azt fedeztem fel, hogy a 7days-es croissantokban ETIL-ALKOHOL is van. Aki nem hiszi, járjon utána :D
2015. máj. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen van benne só. Gyakorlatilag minden ételbe, édességbe... kell egy kicsi.

Ebben semmi undorító nincs, a só az édes ízeket is jobban kihozza.

2015. máj. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező valószínűleg egy-egy ponton konkrétan kiérezte a sót.

Találkoztam már én is ilyennel, mintha nem keveredett volna rendesen el, hát tényleg nem kellemes. Sajnos előfordul időnként.

2015. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát eléggé úgy fogalmazhattam meg a kérdést, mintha fogalmam sem lenne róla hogy szabadna benne sónak lennie...

Igen, utolsó válaszoló eltalálta.

Ellenpéldaként a Detkinél emlékeim más a helyzet, ott nem olyan érzést kelt mintha szennyeződés lenne, most pontosabban nem tudom leírni, valószínűleg még ennyire sincsen homogénen eloszlatva a só benne, szimplán igénytelen gyártásról árulkodik, "megéri az árát".


Győriben régen nem volt ilyen foltosság probléma, tisztességes módon homogénen eloszlathatták az anyagban.


#5-ös: Etil..?

Szerintem már olvashattam, az íze alapján nem is lep meg ha pl. a pezsgőkrémesben van.

2015. máj. 30. 01:04
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, etil-alkohol... a metil kicsit problémásabb lenne egészségügyi szempontból. :D És nem csak egy-egy típusban van, legalábbis én eddig epres, epres-joghurtos, meg a kókuszos-csokis csomagján is láttam, szóval szerintem mindegyik tartalmazza.
2015. máj. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az etilalkoholt nem úgy kell érteni, hoyg beledöntöttek egy csomó pálinkát (vagy egyebet), hanem hogy egy csomó ízanyagot alkohollal vonnak ki, és ezt az aromát teszik a készítményekbe. Ebben mérhetö alkohol - ami bárkinek is problémát okozhat - nincs, de ennek ellenére jelölni kell, mert "nyomokban elöfordulhat", és aki allergiás, az rosszul lehet esetleg (de nem valószínü) töle, csak a gyártó így biztosítva van egy esetleges perrel szemben.
2015. máj. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!