Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha a tojás sárgája inkább...

Ha a tojás sárgája inkább citromsárga, mint narancs az azt jelenti, hogy régi? Ilyenkor már nem szabad felhasználni még akkor sem ha nincs rossz illata?

Figyelt kérdés
2015. jún. 19. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem azt jelent! A táplálkozásukkal van összefüggésben. Anyukám pl a narancssárgát szereti, mert az igazi falusi tyűktól van. A boltiak meg általában citromsárgák.
2015. jún. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám mindig azt mondta, annak a tyúknak a legnarancsosabb a tojása, amit sok kukoricával etettek. Most utánakerestem interneten, tényleg így van.

"A tojás optimális minősítéséhez hozzátartozik a sárgája színe. A fogyasztó a tojástól elvárja, hogy annak sárgája az aranysárgától a mélysárga színig terjedő színskálán mozogjon. A világos tojássárgájától idegenkedik, pedig annak színe és táplálóértéke között semmiféle összefüggés nincsen.

A tyúktojás szikének sárga elszíneződését a lipokróm festékanyagok eredményezik. A kívánatos erősebb sárga színt meghatározott takarmánykomponensekkel, mint a kukorica, zöld fűlisztek, lucerna, el lehet érni. Lényegében a takarmányozás útján a tojássárgáját csaknem tetszés szerintire lehet színezni."

2015. jún. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Azt jelenti, hogy nem rendesen ettek a tyúkok (vagy esetleg az a tyúk válogatós/gyenge és nem hagyták enni, mit tudom én, mert volt már ugyanarról a helyről változó színű... de lehet, hogy egyéni jellegzetesség is lehet, máshogy működik a tyúk bensője, fogalmam sincs) s valószínűleg nem lesz olyan finom a tojás.

Én háztól, jó helyről veszem a tojásokat, változó a felhozatal, de többnyire nagyon szép narancssárga s ez az ízében is megnyilvánul, nagyon finomak.


Ha egyben van a sárgája, nem szokott rossz lenni :) Az öreg tojásé szétesik, majd érzed is, hogy szaga van, nem tiszta a fehérje...

2015. jún. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*erősebb, rosszabb szaga van (a tojásnak eleve van, csak visszafogottabb)
2015. jún. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A citromsárgának sincs semmi baja, ha friss.Tényleg a takarmányozástól függ, de trükköznek is, mert már karotinnal dúsított tápokat is adnak a "házi " kapirgálóknak is.

Nyugodt szívvel felhasználhatod, ha nem narancssárga a színe, akkor is.

2015. jún. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!