Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Házi füstölt kolbász megpenész...

Házi füstölt kolbász megpenészedett, normális?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja vettem.

Hűtőben volt.

Spájzunk nincs, eddig is hűtőben tartottam a kolbászt, de még sosem jártam így.

Eddig nem házit vettem, hanem boltit.

Miért penészedett meg?



2015. júl. 27. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Miben tároltad, mert, ha nejlonban, akkor sajnos előfordulhat. Sütőpapír, vagy sima papírzacskó a legjobb a füstölt áru tárolására.

A házik sem mindig tökéletesek, lehet, hogy lazára van töltve.

2015. júl. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 schocko ***** válasza:
77%
Az csak külső penész...letörlöd és kész...
2015. júl. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

zacskóban.

de eddig is a boltiakat is.


hát én nem töröltem le, nem fogom megenni azt, amin penész volt.

2015. júl. 27. 12:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Pedig a füstölt termékeken keletkező penész (kívülről ), nemespenész, ami a bőrrel együtt egyszerűen eltávolítható, és a kolbásznak semmi baja.

Ha a kolbászt, szalámit langyos folyó víz alatt megmossuk,alaposan átdörzsöljük nagyon könnyen le lehet húzni a bőrt róluk.

2015. júl. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zolidobos ***** válasza:
100%
Nem normális, de! Ha kívül penészes, megmenthető, ha belül akkor kuka. Okozhartja a laza töltés, sószegénység, elégtelen füstölés.
2015. júl. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha házi, rendesen füstölt, akkor meg lehet enni, csak vágd le/mosd le a penészt. Mamámék 60 éve csinálnak kolbászt, előfordul, hogy egy pici részen penészedik, de ez nem minőségi gond, főleg, ha hajtogatva van, akkor a hajlatban szinte mindig penészes. Ez nem azt jelenti, hogy romlott! Hiszen fel van füstölve.


Ezt úgy mondom, hogy a párommal mindketten kényes gyomrúak vagyunk, de az ő nagyszülei és az enyémek is rendszeresen küldenek fel nekünk kolbászt, szalonnát, egyebet, még sose volt gond azzal, ha kivágtam a penészes részt.

De ha nincs ínyedre, dobd ki.

Zacskóban meg SEMMIT ne tárolj, abba garantáltan belerohad minden.

A bolti azért nem penészes, mert gyorsérlelésű gagyi, ami agyon van pácolva.

2015. júl. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!