Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A kolbászokra ehető ragasztóva...

A kolbászokra ehető ragasztóval ragasztják a matricákat?

Figyelt kérdés

Sokszor eszembe jutott, mert idegesítő leszedni, főleg,ha a papír is rajta marad a kolbászon. Nem is értem, miért csinálják így, egyes árukra csak rá van tekerve egy papírszalag, amit simán le lehet húzni vagy letépni.


Ez a ragasztós dolog olyan undi, mindig félek, hogy rajta marad valami kis papír vagy ragasztó, és megeszem...



2015. okt. 15. 09:03
 1/8 anonim válasza:
87%

Hideg víz alá kell tartani és akkor lejön az egész héja is.

Amúgy nem hiszem, max olyan, amiből nem szívódik át a kolbászba is a bélen át káros anyag.

2015. okt. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Na nálunk az egyik boltban azzal a kis árcimkével van minden ilyen felci kézve...szalonna stb stb

Anyukám meg fuuu olyat ordibált a boltban :D de igaza is volt az már sima ragasztó azt a csupasz husokra rárakták...

2015. okt. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
89%
* azóta se ragasztják rá :'D
2015. okt. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Joe001 ***** válasza:
100%
A víz alá tartás rendben van , de a pár ( 3-5 ) másodperces meleg víz hatásosabb mint a hideg víz :)
2015. okt. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Én is hidegvíz alá tartom, és közben alaposan átdörgölöm az ujjaimmal. Majd megtörlöm, és rögtön szedem is le a bőrét. Nálam ez vált be!
2015. okt. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Zselatin alapú ragasztó. Annyira kell félned tőle, mint a gumicukortól.
2015. okt. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Egészen biztos, hogy nem mérgező.
2015. okt. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg sima papír alapú matrica enyves ragasztóréteggel, nem enném meg. Azon a részen leszoktam húzni a bőrt, akkor is ha ehető, tehát valódi bélbe van töltve. A jobb fajta kolbászokra úgy húzzák rá a papír gyűrűt, az olcsóbb fajtánál meg nem csak a ragasztó a káros.
2015. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!