Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi az a termék/márka amit...

Mi az a termék/márka amit sohasem veszel meg a boltban?

Figyelt kérdés
Vagy azért mert nagyon gagyi,vagy egészségtelen,stb.,és a konyhádban ennek nincs helye.
2015. nov. 3. 07:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%
Nem szoktam árat nézni, ami bevált azt veszem, független, hogy épp olcsóbb-drágább stb.
2015. nov. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Rengeteg ilyen van, lehetetlen felsorolni, pl. üditők, energiaitalok, vegeták és egyéb ízfokozók, leveskockák, zacskós levesek, rengeteg adalékkal és kevés hússal készült felvágottak, stb.
2015. nov. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Hasonlóképpen, mint 2-es, még az ilyen-olyan fagyasztott félkész kaják (pipiropogós, csirkefalatkák, Cordon Bleu, partygolyók, pizzák stb.) jutottak eszembe.
2015. nov. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Semmit nem veszek, ami nem nyers, feldolgozatlan alapanyag (füszerkeverékek, ételízesítök, leves- és egyéb kockák, félkész-, illetve késztermékek), aminem "neve" van (pl. Kótányi füszerek) - mert a legtöbb esetben a noname termékek ugyanazok, csak más csomagolásban(ha megnézed a cimkén a csomagolási helyet/forgalmazót, az azonos), olyen termékeket, amiben ízfokozó, tartósítószer, szója, egyéb nem belevaló adalék van.


Amit elvböl nem veszek az a Nestle termékei, a cég ökológiai és gazdasági háttere maitt.

2015. nov. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Az egyik fajta joghurtot az idegesítő reklámja miatt. Leveskockát, ilyesmit szoktam használni, szerintem a nátrium-glutamáttal sincs baj, csak mértékkel kell fogyasztani, mint ahogy más sókat is. Olyasmit sem veszek lehetőleg, amin "E-mentes" vagy hasonló népbutító felirat van, mert nem lesz valami veszélyes vagy káros attól, hogy kap egy kódszámot, és attól semmilyen anyag nem lesz egészségesebb, hogy a kereshető, pontosan definiált kódszám helyett valami pontatlan, bizonytalan elnevezést alkalmaznak.
2015. nov. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Nem veszek soha:

leveskocka

fűszerkeverék

félkész fagyasztott kaják

konzerv

bolti lekvár

bepácolt hús

(számomra) ismeretlen üdítők

dobozba előre összekészített saláta

salátaöntet

porból készíthető salátaöntet

sütemény krém porok

sütemény porok

Knorr, Maggi "csoda" porok

Most hirtelen ennyi jutott eszembe :)

2015. nov. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%

májkrém, különböző konzerves húskészítmények, felvágottak, szalámik, sonka stb, fehér kenyér/zsemle/kifli, vaj, majonéz és hasonló undorító dolgok. magamtól tejet sem veszek, de ha van otthon, akkor (nem magában persze) megiszom, pl. kávéban, de én szója/manduls/rizs stb tejet veszek. péksütemények, gagyi ízesített joghurtok, energiaital, olcsó gyümölcslé/üdítő.

biztos van még sok. porokat/zacskós dolgokat szoktam néha mértékkel.

2015. nov. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 aperitif ***** válasza:
76%

Nem veszek pépesített felvágottat, vagy csak ritkán, pl. szilveszteri virsli, de akkor is egy próbálok minőséget venni, nem veszek feldolgozott baromfit, pl, pulykamellsonka, pipiropogós, mert elképzelem, hogy mi van beledarálva, nem veszek semmilyen darált húst, általánosságban nem veszek olyan húst, ami nem felismerhető, hogy mi volt eredetileg.

Zöldségekkel nem vagyok finnyás, nem veszem meg a szőlőt januárban, banánt augusztusban, és nem veszem meg a paradicsomot 600 Ft-ért a szupermarketben, amikor a piacon 150.-

Fűszerekkel, ételízesítőkkel, porokkal, szószokkal, kockákkal, E-kkel, társaikkal nincs semmi bajom.

2015. nov. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 aperitif ***** válasza:
79%
Kifelejtettem: nem veszek növényi sajtot, növényi tejfölt, növényi húst, növényi tejszínt, lehetőleg semmi olyat, amire az van írva, hogy ilyen-olyan élelmiszeripari készítmény.
2015. nov. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
57%
Fűszerpaprika. Nincs élő ember, aki találkozott boltokban kifogástalan minőségűvel. Csak megbízható termelőtől szabad venni. Persze akinek sem közel, sem távol nincs ilyen, az rákényszerül a boltira.
2015. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!