Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miert van az az egyik sparban...

Miert van az az egyik sparban kaphato tojasra rairva az, hogy szijarto?

Figyelt kérdés

Nem ertem. Mert a politikus neve szijjarto azt hiszem, szoval ket j-vel vagy ha nem is, akkor meg miert lenne rajta a neve?


Mit jelent ez a szo egyaltalan?


2016. márc. 17. 13:04
 1/9 A kérdező kommentje:

Bocsi amugy nyelvtanilag nem jo a kerdes:

Szoval

Miert van a sparban kaphato egyik tojasra rairva az, hogy..?

2016. márc. 17. 13:05
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Van olyan Szíjártó név is, ami egy j. Nincs köze a politikushoz, bármennyire meglepő is.

[link]

2016. márc. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az semmi, én egyszer olyan tojást vetten februárban, hogy rá volt írva, hogy julius!

...meg az is, hogy meinl.

2016. márc. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Telefonrol irok, nem fogok +10 percet foglalkozni azzal, hogy ekezeteket irjak csak neked, mert igy is pontosan tudtad mirol van szo.
2016. márc. 17. 14:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem gondolod komolyan, hogy a tojásra egy politikus nevét írják rá? Valószínű a Szijártó Kereskedelmi Bt. által forgalmazott tojás. Avagy te is tudod, de akkor miért nem a humor kategóriába írtad?
2016. márc. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a termelő neve, ráadásul teljesen korrekt minőségű.

A szó eredetileg szíjgyártót jelent,-mint régi mesterséget- csak régies írásmóddal.Főleg lószerszámokat és egyéb bőrárukat gyártottak, én még emlékszem, a városunkban is volt ilyen régi mesterember.

nagyon szék öveket is lehetett kapni, de bakancsba való bőr cipőfűzőt is, sőt bőr bizsukhoz is nála vettünk bőrhasítékot.

Ma már csak kézműves vásárokban találkozni velük.

2016. márc. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%
Én is telefonról írok. Érdekes.
2016. márc. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat:) igy mar ertem, en nem is gondoltam volna arra, hogy ez a termelo neve. Marmint a tojastarton nincsen utana az irva, hogy bt., csak a neve. De en csak 18 eves vagyok, szoval szerintem ertheto, hogy nem ertettem.
2016. márc. 19. 11:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze érthető, és még sok minden érthető lesz számodra, mert mindig tanul az ember, élete végéig.

Nagyon sok vezetéknév alakult ki a mesterségekből. Szinte lehetetlen lenne valamennyit felsorolni, de gondolj csak a legegyszerűbbekre : Kovács, Szabó, Molnár, Halász,Mészáros, Pék, Bognár, Kádár,... stb, ezek mind mesterséget jelentenek.A Szíjártó, vagy Szíjjártó is ezek egyike, csak valamivel ritkább.

2016. márc. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!