Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hány napos főtt kaját eszel meg?

Hány napos főtt kaját eszel meg?

Figyelt kérdés
Minap előkerült a téma, hogy én még szerdán is simán megeszem a vasárnap főtt húslevest (nem savanyú, semmi baja, normálisan tárolt), és egyik ismerős mondta, h max főzés utáni másnap eszi meg még, inkább kiönti a többit, fagyasztani szerinte hülyeség, úgyse olyan az íze. Nekem ez tök fura, inkább eszem 4 napig ugyanazt a kaját, ha finom és nincs baja, mint 2 naponta főzzek..
2016. ápr. 22. 20:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
34%
Max. 5, ha különösebben nem romlandó (hal, gomba, tojás, stb.).
2016. ápr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
79%
Hát nálunk nem nagyon szokott lenni maradek-mindennap főzök és a család nem szereti a másnapos ételt. Én megeszem, nincs bajom vele. Levsbol van olyan, hogy nagy adagot keszitek, de az is elfogy max 3 nap alatt. Fagyasztani szoktam, de inkább nyersen vagy félkész allapotban
2016. ápr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Nem akarok a tárcádban turkálni, ne értsd félre, csak kíváncsi vagyok..kb mennyire jön ki neked egy hónapra a főzés 2. válaszoló? Meg mik kb a menük?
2016. ápr. 22. 21:02
 4/33 anonim ***** válasza:
35%
Amiben hús van, azt max másnap, de már akkor sem az igazi, hülye íze lesz a húsnak. Húsmentes kaját megeszek akár 2-4 naposan is.
2016. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
33%

Levest szívesen megeszek még harmadnap is, mert állagra nem változik.


Főtt ételből van olyan, amit másnap sem eszek meg, mert nem jó már állagra. Más ételeket másnap még elfogyasztok, harmadnap viszont már semmit.


Tojásos, tejtermékes, húsos, gombás ételt egyébként sem szabadna 2 napnál tovább tárolni. A 4 nap már rég a gyomorrontásgyanús-kategória.

2016. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
63%
Max 5. Ha nincs fura íze, szaga akkor megeszem. Már nem olyan az élvezeti értéke, mint amikor frissen veszed ki a sütőből, de ehető.
2016. ápr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
73%
Három, négy nap múlva is simán megeszem a főtt ételt, ha végig hűtőben volt. De még az is lehet, hogy öt. Egyszemélyes háztartást vezetek, nem mindig tudom kiszámolni az adagot, meg van, amiből nem is lehet 1-2 tányérnyit főzni, kidobni való pénzem meg nincs.
2016. ápr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
34%
1-2 Hét általába amig nincs füra íze.
2016. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk még általában 2 napra marad, ha főzök. De van, hogy nem esszük meg rögtön másnap. Így van, hogy 3-4. nap esszük. Ami kényes, azt 3. nap után nem enném szívesen. De sok minden eláll 4 napig.

Azt túlzásnak tartom, hogy valaki csak másnap eszi meg.

2016. ápr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
55%
3 naposnál régebbit nem nagyon merek megenni.Félek hogy rossz, csak még nem látszik rajta.Persze pl sütit akár egy hétig is vagy tovább.
2016. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!