Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ezt ehetem? Mit ehetnek a...

Ezt ehetem? Mit ehetnek a gluten erzekenyek?

Figyelt kérdés
Az abonetböl sem ehetek,mert egyböl kipatogok.(gabona,glutén érzékeny vagyok)enzimhiányos is.De van egy a kukiricác,most abba is van gluten ,mert az összetevöibe csak kukorica van,meg só.Viszint a gabonat nem irja az összetevo listan csak a papiron.
2016. máj. 6. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Három gluténmentesük van: a kék (kukoricadarás ez is), a sárga (ez a kukoricás), és van egy pink, ami köleses.
2016. máj. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pinket meg nem láttam ,csak lilat,
2016. máj. 6. 20:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Áthúzott kalász emblémát keress a csomagoláson.
2016. máj. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oke,de szerintem ezekbe az abonetekbe van gabona,hiaba veszem csak a kukoricasat akkor is vakarozom tőle,de a kukoricás puffasztott rizstöl nem.
2016. máj. 7. 07:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Gluténérzékeny ember gluténmentes (GM) táplálékot ehet. Ha hipermarketekben vásároltok, akkor van külön laktóz- és GM polc, valahol a bio környékén keresd. Ha kisebb boltokban, akkor címkét kell nézni. Csak akkor GM biztosan, ha rá van írva. Ha nincs rajta, akkor meg tudod nézni az összetevőket, amikben ha glutén, búza vagy hasonló szerepel, akkor szintén esélyes, hogy nem eheted.


Az abonettnél gondot okozhat, hogy a gluténnal is dolgoznak, és esetleg keveredhetnek (ezt fel szokták tüntetni a papíron, hogy "glutént tartalmazhat" és hasonlók.


Szóval aki gluténérzékeny, az diétázik, és a kajáit elsősorban zöldségekre alapozza, valamint GM zabra, rizsre és az abból készített cuccokra. Ennek sajnos utána kell menni, amire nincs ráírva hogy GM, azt gyakran bekeverik gluténossal.

2016. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!