Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Eltűnik a hús az emberi...

Eltűnik a hús az emberi étrendről?

Figyelt kérdés

Mi ez a nagy lobbizás a "Ne együnk húst, mert állatok halnak meg!" duma mellett?! Egészségesen élek és étkezem, nincsenek káros szokásaim, a húst nem is tartom annak, kifejezetten szeretem és nem vagyok hajlandó lemondani róla. Most nagyon divat ez a "Ne egyél húst!" dolog, de igazság szerint nem tudom tolerálni. Ha megtiltanák, hogy húst egyek, vennék egy kutyát, felnevelném, és elfogyasztanám, ha pedig abba is beleszólna valaki, megenném a szomszédot (amúgy is idegesítő egy alak). A viccet félretéve- ezek az emberek nem fogják fel, hogy ezek az állatok meg sem születnének, ha nem akarná őket megenni senki?


Ez igazából kevésbé is aggaszt annál, mint hogy fel fog menni a hús ára, mert a globális felmelegedés miatt drágább lesz kitermelni az állatoknak a takarmányt. Ami persze nem lenne gond, ha nem lennénk ennyien. De úgy tűnik, logikusabb eltörölni a húst az étrendből, mint behozni mindenhova a születésszabályozást. Az a legnagyobb gond ezzel, hogy ha megnézitek- a természetben a növényevők reggeltől estig zabálnak, mert alacsony a növények kalóriatartalma, míg egy ragadozó napokig vagy akár hetekig is elvan élelem nélkül. Ha nem lesz hús a boltokban, gyakorlatilag egész nap enni kell majd, amit azon túl, hogy baromi nehéz lesz megoldani, roppant időigényes is lenne hosszútávon, és még egyhangú is.


A harmadik dolog, hogy ez a húsnemevés nem egy orvos és kutató szerint egészségtelen. Ismertem kamaszlányt, aki divatból vegetáriánus lett, aztán amikor még 15 évesen sem jött meg a menstruációja, az orvos közölte vele, hogy sürgősen kezdjen el húst enni, és lássatok csodát- pár hónappal később meg is jött neki. Ha egy felnőtt embernek nem is, de egy fejlődő szervezetnek mindenképp szüksége van a húsra.

Meg pl. neten olvastam testépítőről, aki belekezdett a vegetáriánus életmódba, és a kezdeti sikerek után, hirtelen drasztikusan elkezdett csökkenni a teljesítménye, így rájött, hogy jobb visszaállni a normál étrendre.


Húsevők, nektek mi a véleményetek ezekről a húsbavágó kérdésekről? Mit fogtok tenni, ha felmegy a hús ára, vagy esetleg az állatvédőknek köszönhetően eltűnik az étlapról?

Az összes vegetáriánust és elfogult állatvédőt megkérném, hogy tartsa meg a véleményét magának, mert ez a kérdés most nem nekik szól, különben le fogom őket pontozni!



2016. máj. 25. 00:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem fog eltűnni.

Aki nem szereti, vagy erkölcsi aggályai vannak ne egyen húst, aki pedig szereti egyen, de ne vigye túlzásba. Véleményem szerint heti 1-2 alkalomnal gyakrabban nem kellene.

Néhány orvos kutató szerint egészségtelen, sok más szerint pedig egészséges.

Véleményem szerint fölösleges az embernek húst ennie. A mértéktelen húsfogyasztás (legtöbben így vagyunk ezzel) sokkal több gondot okoz, mint a húsmentesség. Bár egy vegának jobban kell figyelnie a változatosságra, mivel "szűkebb a választék". Jégkorszakokat viszont nehéz lett volna túlélnie az emberiségnek húsevés nélkül. Vadászat és húsfogyasztás nélkül valószínűleg az agyunk és az intelligenciánk sem fejlődött volna.

2016. máj. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%

Ez kérdés vagy kérdésnek álcázott hiszti?


Az emberiség jelenlegi életmódja fenntarthatatlan és ebben a közlekedés és gyártás mellett a legnagyobb szerepet az állattenyésztés játszik.


Most még az emberek túlnyomó többsége nem éli azt át, amit az óceániai szigetállamok párszázezer lakója, miszerint az országaikat elnyeli a víz, de majd idővel nekünk is kijut a jóból. Akkor pedig el fogják kezdeni az emberek a nadrágjaikat összehúzni.


Amúgy ez nyilván most is történik, Mo-n a pénz miatt. Évi alig több, mint 2-2 kg marhát és halat eszik a magyar, mert többre nem futja.


Amúgy nem tudom milyen változatlanságról beszélsz a zöldségek kapcsán, azokból még a gyakran fogyasztottak közül is van országonként legalább 50-100 fajta, húsból meg maximum 10, de esetünkben ahogy említettem a gyakorlatban inkább csak 2-3.


De szerinted a zöldségek az unalmasak és a húsevés a változatos? :) Attól, hogy te egyhangúan eszel meg a kamaszlány ismerősöd nem jár utána az alapvető információknak még nem a világ ételei a hibásak.

2016. máj. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
Azok a növényevők akik kénytelenek egész nap enni, azok száraz szénán és/vagy tüskés leveleken élnek. Erre mi amúgy is képtelenek lennénk. Ha fogsz egy kalóriatáblázatot, rájössz hogy semmi gond a kalóriatartalommal.
2016. máj. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Oh állatvédők... Belég sulykolják hogy ne egyél húst, védd az állatokat. De ugyanakkor meg rád tukmálják hogy vegyél kutyát, vagy fogadj örökbe, akár többet is, mert az jó és trendi, meg jó ember leszel tőle. Aztán mit eszik a kutya? ...
2016. máj. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
90%
Hát az enyémből biztosan nem fog eltünni.:D
2016. máj. 25. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
36%
Az ember alapetően húsevő. Amikor lejöttünk a fáról, már akkor is a vadászat jelentette a fő élelem forrásunkat. Szóval ennyi évezred húsevő szokást nem lehet csak úgy kiírtani. Ez olyan mintha az oroszlánt próbálnád a növényevésre átszoktatni.
2016. máj. 25. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
En szeretem a hust, es nem szimpatizalok bigott vegakkal, de a magadfajta eroszakos husevok sem jobbak. Miert nem lehet elfogadni egymast?
2016. máj. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
83%

6-os, ha akkora nagy húsevő vagy, menj és fogj meg valamit, és utána edd meg úgy. Hiszen ezt csinálják a húsevők nem?

Az ember nem tud nyers húst enni, nincsenek karmaink, se éles fogaink.

Az ember mindenevő.

2016. máj. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ember mindenevő. Ebbe beletartozik a hús is.
2016. máj. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

Én is szeretem a húst és szoktam is enni.A probléma ott van, hogy baromi egészségtelen a hús,amit kapunk a boltokban. Tápokkal és hormonokkal hamar felfújják az állatot és megy is levágásra. Ezzel ott a probléma,hogy amikor ezt mi megesszük a mi szervezetünkbe is bekerülnek a hormonok.

Mit gondolsz miért van az,hogy nagyanyáink korában a lányok 15-16 évesen kezdtek el menstruálni, ma meg átlagban 10-11 évesen? akcelerációnak nevezzük ezt a folyamatot..a sok szart amit megetetnek velünk, ilyen hatással bír.keress rá nyugodtan,hogyha nem hiszel nekem.

Én inkább ez ellen küzdenék,hogy a haszonállatokat rendes körülmények között tartsák. Lehet,hogy a csirke/marha így sokkal több idő alatt nő meg,hogy vágósúlyban lehessen. De az lenne a természetes, nem a sok hormonnal dúsított táp,amivel tömik őket.Na meg az,hogy biztosítsanak sokkal több helyet az állatoknak. Borzalmas,amikor több ezer csirkét zsúfolnak össze egy picike helyen.Életükben nem láttak még napfényt meg füvet.Mozogni sem tudnak , annyira túlzsúfolt helyeken vannak.

Ezen is változtatni kéne.A mennyiség a minőség rovására megy sajnos.

2016. máj. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!