Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Süt itt valaki kókuszzsírral?...

Süt itt valaki kókuszzsírral? Ilyen zsírban lehet készíteni sült csirkemájat? (amit kenyérre lehet kenni) Ez megkeményedik?

Figyelt kérdés
2016. júl. 18. 21:46
 1/8 anonim válasza:
53%

A lényeg,hogy ne szűz kókuszolaj legyen,a többiben lehet :) Ebben is,csak annyi a gond,hogy érződik a kókusz íz,a simában nem.

Régebben csináltam ilyen májast,simán sikerült. Csak megsütöttem a májat hagymával,plusz fűszerek,és aprítógéppel eldolgoztam,isteni volt :) Lehet raktam bele mustárt is,de nem emlékszem már..

2016. júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Az úgy rá van írva hogy szűz? Vagy hogy kell keresni rajta? Mit szoktál még sütni vele?
2016. júl. 18. 22:34
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Csirkemájat nem sütök vele, de mást igen, pont ugyanúgy használható, mint más zsír vagy olaj. Csak éppen szobahőmérsékleten vált halmazállapotot, talán 24 Celsius az olvadáspontja? Emiatt nekem télen kemény és meggörbíti a kanalat, nyáron folyik... De a serpenyőben úgy viselkedik, mint a többi zsiradék (transzzsírok nem képződnek benne, de azt nem látja az ember).

Megismered a szűz kókuszzsírt, extrém drága. A normál olyan 1200 ft/kg jó helyen véve, a szűz nem is tudom, minimum tizenpárszor drágább...?

2016. júl. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. júl. 19. 09:40
 5/8 A kérdező kommentje:
Kókuszolaj vagy kókuszzsír? Melyiket mihez?
2016. júl. 19. 22:53
 6/8 anonim ***** válasza:
A kettő egy és ugyanaz.:-) Kb. 24 fokon van az olvadáspontja, az alatt zsír állagú, ennél magasabb hőmérsékleten folyékony, mint az olaj.
2016. júl. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egy boltban kapható mind a két fajta, akkor mért más a nevük? Sőt egy ugyanaz a márkából is.
2016. júl. 20. 05:45
 8/8 anonim válasza:
Állag miatt,gondolom én,viszont nyáron előbb-utóbb a zsír is olaj lesz...télen pedig fordítva
2016. júl. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!