Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért csak szinte külföldi...

Miért csak szinte külföldi zöldséget, gyümölcsöt a boltokban?

Figyelt kérdés

Ma három közértben jártam, mindenütt olasz, spanyol, török, és még más országokból hozott gyümölcsöket, zöldségeket láttam, a legtöbb kőkemény, éretlen, ráadásul drágább is, mint a piacokon a magyar áru.

Miért olasz őszibarack kapható,ha állítólag idén nagyon jó termés volt ebből hazákban is?

Érthetetlen számomra és dühítő is, hogyha nincs időm piacra menni, akkor nem kapok egyik üzletben sem finom, érett, magyar gyümölcsöt.



2016. júl. 29. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ezeket olcsóbban beszerzik mintha magyar termelőtől vennék ez nem teljesen a boltok hibája hanem a termelőké is mert olsan drágán adják a barackot meg a többit hogy jobban megéri külföldről hozzatni.. Az meg más hogy a piacra kiviszi bőzsinéni a málnáját barackját és olcsóbban eladja..
2016. júl. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elég drága szerint pl 449 Ft-ért az őszibarack, ami ráadásul ehetetlen is, kemény és savanyú, nem tudom mennyi lenne a magyar. Az éretlen külföldi kőkemény sárgadinnye is drágább így, mert ment a kukába. :-(
2016. júl. 29. 16:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Történt olyan is hogy a bőven termő Starking almafa erdőt kivágták idehaza. A 80-as években a szülőfalum melletti ártérben volt ez az almafás. A TSZ tulajdona volt. Óriási méretű és ízletes Starkingot lehetett venni olcsón, ládaszám vették a környék falvai. Aztán láncfűrésszel kivágták az egészet, senki sem tud ésszerű magyarázatot hogy miért. Azóta olyan finom almát sehol sem láttam, vagy ha van valahol a világon akkor az nem került ide Magyarországra.

Persze valakik jól járnak az importált gyümölccsel, de az nem a vevő és nem is a magyar termelő.

2016. júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol, melyik közértben vásárolsz, én a Sparban . Az alma magyar, a paprika magyar (Hófehérke és még sorolhatnám) . Pont ma vettem kettő, 750 g hálós lecsó paprikát, származási hely : Magyarország, Budapesti cím van megadva .
2016. júl. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
közértEKBEN ***
2016. júl. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a magyar termelő júliustól szeptemberig tud árut szállítani, az olasz meg egész évben. A nagyvállalkozásoknál, akiktől a kis közértek is veszik az árut, ez a fajta hosszútávú megbízhatóság az egyik legfontosabb szempont, a magyar termelők meg szokás szerint 30-40 éves technológiai lemaradásban vannak.
2016. júl. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én foglalkoztam gyümölcsökkel. A déli országokban a meleg miatt sokkal előbb kezdődik a szezon igy a termelés nagyrézsét külföldre értékesítik. Törökországban most már van szőlő, mig nálunk majd szeptemberbe. Persze hogy fognak hozni ide is a török szőlőből azok számára akik ezt meg akarják venni. A több napfény és meleg miatt a gyümölcsök nagyobbak és édesebbek. Folyamatos az export, nem úgy van hogy eddig hoztuk a török szőlőt de ez után leállunk vele mert már terem a magyar is.
2016. júl. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Őszibarackból állítólag idén nagyon jó a termés, De Sparban és CBA-ban is tegnap csak olasz őszibarack volt.
2016. júl. 30. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!