Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A konzervek mennyire károsak...

A konzervek mennyire károsak az egészségre?

Figyelt kérdés
Néhány túrára, airsoft játékra vinném csak, ritkán fogyasztanék bármiféle ilyesmi cuccot. Amit ettem eddig az elég fura volt, már majdnem hogy szar (pl. globus sólet). Most a menü márkának nézegettem a jellemzőit és több fajta E betűs hülyeséget is tartalmaz. A kérdés: ezek mennyire károsak az egészségre néhány étkezés esetén?

2016. aug. 3. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Néhány étkezés semennyire. Az káros, aki ilyenen él. Semmivel sem lenne jobb, ha pl. vinnél párizsis/májas stb szendvicses, valami műanyag sajttal. Sajna majdhogynem ugyanott vagyunk :/ (Amúgy én eddig nagyon rossz ízűeket fogtam ki, olcsó főzelékekkel meg se próbálkozz, mert ehetetlenek szerintem. Mondjuk ami finomabb lehet, gondolom meg drága..)
2016. aug. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, sajnos azzal én is tisztában vagyok hogy ma már minden ami csomagolt az kitudjamivanbenne és szar, hulladék. A második válaszolónak meg köszönöm, gondoltam hogy lesz valaki aki ilyen választ fog adni. Mellesleg meg a konzerves étel nem alu csomagolásban van, hanem valami acélban, mert a mágnes fogja.
2016. aug. 4. 01:02
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Az a baj hogy nagyon gagyik, tele vannak tartósítóval és tényleg egészségtelenek. Cukros tartósítós léből áll többségében, húsgombóc, babféle ami elvileg lennie kéne benne csak nyomokban tartalmaz. Én a helyedben megpróbálnék főznii spagettit, darálthúst csinálni valamilyen házi szósszal, fém vagy műanyag atombomba biztos ételhordóban pedig elvinni. Egyszerűbb, egészségesebb és ráadásként jól is laksz vele.
2016. aug. 4. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

1. AZ E-k nem feltétlen károsak, egyszerüen csak egy csomó természetes anyagnak a neve túl hosszú, ezért E+számmal rövidítík (pl. C-vitamin, karotin, stb, ami minden zöldségféleben van) (Keress ra a neten az E-k listájára)


2. A konzervek többsége tartósítószereket és ízfokozókat tartalmaz, ezek azok, amik esetleg károsak lehetnek, illetve van, aki túlérzékeny rájuk és rosszulléttel, migrénnel, vagy egyéb tünettel reagál.


3. Ezek fogyasztása - ha nem vagy rájuk érzékeny -, pár hetes fogyasztás alatt nem okoz semmi kárt, tartósan nem igazán javasolt a fogyasztása.

2016. aug. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan ezek az "E"-ket tartalmazta: e 407a, e 627,e 631. Rá kerestem, ezek közül egyik sem természetes, vagy egészséges.
2016. aug. 4. 22:13
 6/6 anonim válasza:
93%

Nem kell ezektől megijedni, nevetségesnek tartom :)

Belehalni nem fogsz.

2016. aug. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!