Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mitől ilyen nevetségesen...

Mitől ilyen nevetségesen túlárazottak az amerikai édességek/élelmiszerek?

Figyelt kérdés

Én Ausztriában, Bécsben élek, és meg akartam valamit kóstolni. Van külön olyan bolt, ahol amerikai meg brit édességeket, élelmiszereket lehet venni.

Viszont amin lehidaltam, az az ár volt, nem is vettem semmit.

Utánanézve nem egy olyan termék volt, ami az USA-ban 1-2 dollár, nálunk meg átszámítva minimum 10-15 dollár! De voltam ilyen boltban Magyarországon is, és ott is nevetségesen drága volt a legkisebb sz@r is.

De láttam kommenteket, hogy például Ausztráliában sem jobb a helyzet ilyen téren, ott is iszonyú drágák az amerikai édességek, élelmiszerek. Volt valami cukorka, ami az USA-ban 99 cent, Ausztráliában meg 5 dollár.


Pedig sokan vesznek e-Bay-en meg hasonló oldalakon cuccokat az USA-ból, és a szállítással/vámmal együtt egyáltalán nem lesz a termék ennyire túlárazott.


De ugyanúgy a boltokban a juhar szirup is nevetségesen drága. De miért?


Ha jól tudom az USA-ban nagyon olcsó az élelmiszer, akkor nálunk miért drágulnak ezek meg ennyire? Az az amerikai/brit bolt is csak úgy kongott az ürességtől, mert senki sem fog ilyen drágán., 10-15 dollárért ilyen cuccokat venni, ami az USA-ban kb 2 fillérbe kerül.



2016. szept. 1. 19:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És ha már a vámnál tartunk, a brit édességek sem voltak semmivel sem olcsóbbak.
2016. szept. 1. 19:44
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

1.Mert "amerikai", "brit". És bizony nagy a varázsa, hogy ő most amerikai édességet eszik!


2. Mert így is megveszik.

2016. szept. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
3. Ja és persze be is kell hozni sok esetben külföldről.
2016. szept. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, én a bolt honlapján is kb csak negatív véleményeket olvastam, hogy mindenki drágállja.

A behozatalt sem értem, mert nagyon sok olyan áru van mindenhol, ami külföldi, mégsem drága.

Az internetes rendelésnél is ez van.

2016. szept. 1. 19:51
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

A bolt honlapján azok véleményet olvashatod, akik nem engedhetik meg maguknak, de ezek a termékek nem is nekik szólnak.

Akinek meg van rá pénze és igénye az megveszi, nem üzifalakra fírkálgat.

2016. szept. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen amerikai meg angol kisboltok kicsi, szinte fogyasztói mennyiségben veszik ezeket a dolgokat, ezért nagyon sokba kerül nekik behozni. Ők nem hivatalos forgalmazók, ezért külön engedélyeket is fizetni kell. De ezek a boltok nem is arra vannak hogy zsák számra vedd a dolgokat, hanem hogy néha valami különlegességet megkóstolhass amit itt nem kapsz meg boltban.
2016. szept. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 serenity* válasza:
76%
Nem vesztettel semmit hogy nem vettel draga amerikai edesseget.Annal szerintem nincs is rosszabb.En miota az USA ban elek leszoktam az edessegrol.Lindt csokit lehet venni a bevasarlo kozpontokban de bovebb valaszteku europai finomsagert kis uzletekbe kell menni amit europaiak mukodtetnek es az itt is draga draga.Az amerikai edesseg gagyi, olcso, sz@r.Ezt koveti az angol.Szal jo helyen vagy edesseg ugyben,cserelnek:)
2016. szept. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

serenity*

küldjél nekem reese's-t, az nagyon finom :D

2016. szept. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Ezeket a kérdéseket sosem értettem. Ilyeneket írsz:


"Pedig sokan vesznek e-Bay-en meg hasonló oldalakon cuccokat az USA-ból, és a szállítással/vámmal együtt egyáltalán nem lesz a termék ennyire túlárazott."


Téged ilyenkor mi tart vissza attól, hogy az eBayen megvedd ezeket a cuccokat, ha úgy olcsóbb?


A másik: az árat a kereskedő szabja meg. Éld bele magad a helyébe. Van pl. egy fölösleges tévéd, el akarod adni. Van rá vevő, aki megvenné 100 euróért, meg olyan is, aki csak 20 eurót adna érte, mert szerinte az USA-ban ugyanilyen tévé van 20 euróért, és amúgy is az eBayen...


Kinek fogod eladni a tévét?


Az árakat egy piacon a kereslet és a kínálat alakítja ki. Ha azt a 1 dolláros cuccot megveszik 15 dollárért is, akkor annyiért kell eladni. A kereskedőnek az az érdeke, hogy a lehető legdrágábban adja el a portékáját.

2016. szept. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Carragher_x ***** válasza:
100%

"Pedig sokan vesznek e-Bay-en meg hasonló oldalakon cuccokat az USA-ból, és a szállítással/vámmal együtt egyáltalán nem lesz a termék ennyire túlárazott. "


Ezt a vonalat kellett volna továbbgondolnod s adja magát a válasz. Az ebayen nem az importőrtől, hanem az amerikaitól veszed meg a terméket, ami vámokkal és egyebekkel még így is jóval drágább lesz mint kinn. Akkor most gondolkodjunk. Ha a bolt ugyanannyiért adná, mint amennyiért te megveszed az ebayen egy amerikaitól (másképp fogalmazva amennyiért valószínűleg az itteni bolt szerzi be), akkor az miért érné meg az itteni boltnak? Miből fizetné magát a bolttal járó költségeket, pl bérleti díj, személyzet, itteni adók...stb? S hol lenne a haszna? Sehol. Na ezért annyi, amennyi.:)

2016. szept. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!