Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mitől lesz egy cukor nélküli...

Mitől lesz egy cukor nélküli méz rosszabb, mint a rendes, természetes méz?

Figyelt kérdés

Mert ugye azt mondják, hogy a cukor nélküli méz, az nem is méz... Ez igaz lehet? És, hogy nincs értelme.. Ezt az eljárást egyébként hogyan csinálják? Nem árt a méznek, hogy kivonják belőle mondjuk a fontos nyomelemeket, vitaminokat?

Főleg méhészek véleménye érdekelne, de aki tudja rá a választ és nem csak lődöz és találgat, annak a válaszát is megköszönöm.



2017. febr. 5. 10:52
 1/8 ede1219 ***** válasza:
A cukor nélküli méz azt jelenti, hogy nem pancsolnak bele plusz cukrot, és az a jobb méz!
2017. febr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mivel minden mézben van cukor, ezért ezzel nem értek egyet. Pont ez a lényege a kérdésemnek, hogy mitől lesz rosszabb az a méz, ha KIVONJÁK belőle a cukrot, és ezt hogyan teszik?


Tehát kedves előző amit te mondasz, az nem igaz! Ugyanis MINDEN mézben van cukor, és ez A NORMÁLIS, hogy van benne!


Amiről TE írsz, az MAXIMUM arra vonatkozna, ha DIREKT beleraknak a méheken KÍVÜL PLUSZ cukrot!


Ez a pancsolás! Ettől lesz benne több, mint eredetileg amit a méhek mézében van!


De mivel én nem a pancsolásra vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy ha "eltüntetik" akkor:


1.) Hogyan tüntetik el?

2.) Nem árt-e az eredeti állapotú méznek?

3.) Lehet-e igazi méznek hívni pl. vitaminok, nyomelemek szempontjából? Tehát MEGŐRZI-e a mézre jellemzőeket?


Ez volt a kérdésem! Nem tudom mit nem lehet ezen érteni.

2017. febr. 5. 11:22
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Olyan nincs, hogy a mézböl kivonak cukrot - mert akkor nem marad semmi, ugyanis a méz is cukor, csak nem répacukor.


Ugyan linkelj már be valamit, hogy honnan szeded a cukor néküli méz ötletét!?!??!?!?

2017. febr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, amiről beszélsz. Az nem méhektől származik, tehát semmilyen nyomelem és egyéb nincs benne.
2017. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Cukor nélküli méz, LoL
2017. febr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 aperitif ***** válasza:
Szerintem te a diabetikus mézpótlóra gondolsz, de most én is csak találgatok.
2017. febr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Apukám méhész, és sosem rak cukrot a mézhez, meg nem von ki semmilyen nyomelemet, semmit nem csinál vele
2017. febr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy télen cukorral táplálják a méheket, anélkül el is pusztulnának.De ennek semmi köze a következő év méztermeléséhez.A méz meg méz, nem vonnak ki belőle semmit.
2017. febr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!