Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A töpörtyű mi pontosan, így,...

A töpörtyű mi pontosan, így, hogy kisül belőle a zsír, nem olyan egészségtelen, otthon mennyire nehéz elkészíteni?

Figyelt kérdés
mármint miután kisül belőle az, amit megeszünk az mi?
2017. febr. 15. 17:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ami "marad", az nagyrészt kötöszövet, kevés zsírral - ha rendesen kisütik a zsírszalonnát.


Otthon is lehet készíteni, de kis mennyiségben nem érdemes belekezdeni, ha csak néha akarsz enni, akkor egyszerübb venni.

2017. febr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
Állati eredetű hájat / sertés,liba.kacsa / felvagdossuk, lassú tűzre feltesszük és pirosra, ropogósra kisütjük.Így kapunk zsírt és töpörtőt. Mind a kettőt megehetjük.
2017. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%
Nem csak hájat hanem amibe van egy csík hús , azt ha kisütjük na az a finom tepertő. Kb fele hús , fele szallonnás rész, én azt szeretem.
2017. febr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
akár bacon-ből is lehetne?
2017. febr. 15. 17:44
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

A klasszikus töpörtyűt sertés zsírszalonnából lehet sütni.

A bacon= szalonna, de tudom mire gondolsz. Ha azokat a szeletelt szalonnacsíkokat kisütöd,max egy kis kunkori soványka pörcöt kapsz, de meg lehet enni, bár semmi köze az igazi töpörtyűhöz.

2017. febr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%

A legfinomabb, ha veszel kacsahájat, felkockázod, kisütöd, kis csirkemájat is süthetsz bele, és friss kenyérrel, savanyúsággal eheted a tepertőt, májat és a kacsazsírt.

A kalóriákat ne számold :)

2017. febr. 16. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

nem hájból, hanem szalonnából lesz a töpörtyű. a hájból mást készítenek, pl.hájas sütit.

ha a szalonnát kisütöd, régen disznóvágáson sütöttek ilyet, üstben, falun, abból lesz a zsír.

2017. febr. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Carragher_x ***** válasza:
32%

"A bacon= szalonna, de tudom mire gondolsz."

Nem. A szalonna egy gyűjtőfogalom, a bacon pedig egy szalonnatípus, mégpedig a bőr nélküli oldalszalonna. (Az hogy angol bacon szót szalonnának fordítjuk az lényegtelen.) Ebből egyébként nem tudsz töpörtyűt készíteni.

2017. febr. 16. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A bacon FÜSTÖLT szalonna(fajta), a töpörtyüt meg NYERS, FÜSTÖLETLEN zsírszalonnából sütik.
2017. febr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
igen pont egy kacsahájas receptnél láttam, csak az bőrös volt, a bőr meg tele tokkal:/
2017. febr. 16. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!