Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi milyen piaci átverésektől...

Mi milyen piaci átverésektől hallottatok vagy tudtok esetleg tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Konkrétan mára divat lett a piacozás egyes embereknél, azt hiszik sokan jobb mint a bolt mert hogy "termelőtől van az áru". Tapasztalataim szerint nem hogy jobb, de drágább is. Nemrégiben egy gazda műsorba is szó volt arról hogyan biggyesztik ki az őstermelői számukat az árusok, közben meg a terméket nagybanin veszik és így adják el sajátjukként. Ezen kívül rettentő felháborító hogy szinte mindenhol "Makói hagyma" van meg "Kalocsai paprika" mikor nyílt titok hogy ez kizárt, de így verik át a vevőket. A megbuherált mérlegekről nem is beszélve, egy nénitől vettem ősszel 1 kg paprikát, hazahoztam és 80 dkg volt és itthon két mérlegen mértem le.

Miért ilyen átverős a mai piactársadalom jó része???



2017. febr. 21. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

A te érvelési hibád: állító kérdés.


Nem, nem ilyen a piacosok nagy része csak azért, mert a fatornyos faludban, lásd, környezeted, ezt tapasztaltad és láttál egy műsort róla a tévében.


Alapszabály, hogy nénikétől nem veszünk semmit. Honnan tudod, hogy nem fekáliával trágyáz, ráengedve az emésztőgödör tartalmát a kertre? Ellenőrzött árustól, ellenőrizhető termelőtől veszünk mindent. Mézet szövetségi tagtól, stb.

2017. febr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1. "A te érvelési hibád: állító kérdés. "


Ez meg a te hibád: okoskodni próbálsz!


Nem faluban élek, városban, Kecskeméten!

2017. febr. 21. 11:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is kecskeméti vagyok és én a saját kezemmel hozom Makóról a fokhagymát és árulom. Ez sem létezik? Nyílt titok? Nagyon el vagy tájolódva?
2017. febr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, hogy egyes vagyok-e, mert ugyan rendszeresen vásárolok a piacon, de nem konkrétan mára lett ez divat nálam, kb. 40 éve jött divatba, azóta is tart.

Nem azért járok piacra, mert ott minden áru őstermelőtől van, sőt, az őstermelőket nagy ívben elkerülöm. Drágák, és ellenőrizhetetlen az áru.


Amiért piacra járok: 24 helyen árulnak zöldséget, mondjuk paprikából helyenként 4-5 félét. Legalább 10 hentes van, külön három baromfis, két halas. Három pékség. Van egy üzlet, ahol közeli lejáratú termékeket árulnak féláron. Szóval bőséges választék van minden áruból. Amíg a Sparban egyféle paprika van, az is egy hete ott fonnyad, addig a piacon eldönthetem, hogy megveszem az extrát, vagy negyed áron a lecsóba valót.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak: a férjem volt nagyon feldúlva nemrég, 20 forinttal kevesebbet adtak neki vissza. Hogy átverős lenne a mai piactársadalom nagy része, abban nem vagyok biztos.

2017. febr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

1-es vagyok. A te érvelési hibád: személyeskedés.


[link]


Tanulj, te városi.

2017. febr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Ez már komolyan paranoia. Az utolsóelőtti férje meg nagy szarrágó lehet, ha 20 ft miatt problémázik. Mintha nem esne meg bárkivel, hogy elszámolja magát...
2017. febr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Hát, ha minden vevőt csak 20 forinttal vágnak át, az elég szép bevétel egy napra. Amúgy nem azon volt felháborodva, hogy rosszul adtak neki vissza, hanem amikor szólt ezért, akkor letagadták. Bárki tévedhet, én is számoltam már el magam, de amikor szóltak, akkor elnézést kértem, és odaadtam a rendes összeget. Mert érdekes módon, a pénztárosnő mindig szól, ha kevesebbet adsz neki.

(Amúgy volt ebben némi irónia. A kérdező mindenképp piaci átverésekről akart hallani, nekem meg ennél nagyobb kaliberű sztorim jelenleg nincs)


Szarrágóné

2017. febr. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi anno jártunk piacra rendesen de ott is olyanoktól vettünk akit személyesen ismertünk, nem azért mert "úúúú őstermelő meg bióóó" hanem mert szép, nagy és friss zöldségeket árultak, volt ami saját és volt amit berendelt, főleg akkor mentünk mikor még a Tesco volt népszerű, akkor ugyanannyiért a piacon másfélszer akkora tojást és öklömnyi paradicsomot kaptál a tecsós valami áránál minimálisan többért.

Ilyen átveréseket mi nem tapasztaltunk mondjuk ez a tipikus öregasszonyos piac szóval ha ott kitudódik gyorsan terjed a hír hogy valaki csal :D

2017. febr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt hallottam, hogy a budapesti Lehel piacon vannak felbérelt nénik, akik ugyanannak a nagybaninak a termékeit nyomják a kis őstermelői asztalkáknál. DE! A kulcs a piacozásban a személyes ismeretség, mindig ugyanoda mész, megismered az árusokat, pár szóból lejön ki az, aki termelő és ki a viszonteladó. A budapesti Bosnyák piacon pl. nyitottak egy őstermelői részt, ahol egy pultnál mindig déligyümölcsöket árulnak. Ez megkérdőjelezné az egész "őstermelői" rész hitelét, de nem az avatott szemek előtt, mert ha többször mész, látod hogy a többiek miket árulnak, simán leszűröd ki a termelő. Én megjegyzem ki volt az a nénike akit egyszer narancsot árulni láttam, onnantól nyilván kételkedek a paprikája "hazaiságában", de a többség nem ilyen, visszatérő árusok vannak, akik tisztában vannak vele, hogy a saját érdekük jót kínálni jó áron.

A termelők teljesen máshogy beszélnek az áruikról, hiszen ismerik őket egész életükben, nem csak pár órája, amikor megvették a nagybanin. Ugyanígy vannak olyan árusok, akik ugyan viszonteladók, de nem a nagybaniról veszik a terméket, hanem ismerik a termelőket és közvetlenül tőlük vásárolnak, vagy megegyezéses alapon viszik egymás áruit a piacra. Ők is eléggé képben vannak a termékekről, tudják miket termel a gazda, mikor lehet számítani a paradicsomra, mikor tojik a tyúk stb., ha megkérdezed hogy honnan való a paprika, nem azt mondják, hogy magyar, hanem hogy galgahévízi pl.

Ezeken felül vannak azok a piacok, amik direkt a gazdák segítésére alakultak, s már a helybiztosításnál ők maguk szigorúan ellenőrzik, hogy csak háztájival vonulhasson fel az árus. Ilyen pl. a nagymarosi vagy a tihanyi piac, de az utóbbi időben számos hasonló kis piac alakult és nagy népszerűségnek örvend.


Az remélem a kérdezőnek eszébe se jutott, hogy a bolti holland sárgarépa vagy francia vöröshagyma vagy spanyol paradicsom/paprika árát hasonlítgassa a magyar termelői árhoz, hiszen össze se lehet vetni a minőségüket. Természetes, hogy egy többszáz/ezer kilométerről hozott "frissáru", amit egy egész kontinenst ellátó tömegtermelésben állítottak elő futószalagon, agyonvegyszerezve - hiszen a monokultúrák nagyon sérülékenyek, az olcsóbb lesz, mint az itthoni kistermelői cucc. Egyébként minden piacon van hitelesített ellenőrzőmérleg, nem kell hazavinned a dolgot, hogy megmérd.

2017. márc. 12. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!