Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » UHT tej meddig áll el szobahőm...

UHT tej meddig áll el szobahőmérsékleten?

Figyelt kérdés

Kb. 3 napja kint van, iható még?

Ugye a tej max. megsavanyodik, nem pedig alattomosan megromlik?


2017. márc. 13. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Öntsd ki. Felbontás után hűtve tárolandó, nem véletlenül van ráírva! :)
2017. márc. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
bontott? bontatlan? szerintem nincs baja
2017. márc. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát... Bontott.

Bontatlanul eláll fél évig is szavatossága szerint.

2017. márc. 14. 01:28
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Bőven megromlik 1 nap alatt, az már rég ihatatlan.
2017. márc. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Kóstold meg. Ha nem savanyú, vagy aludt, akkor iható.
2017. márc. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Hogy ne lenne a 3 napos bontott, szobahőmérsékleten hagyott tej savanyú barmok???
2017. márc. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy megidd!!!

Jo esetben aludttej, rossz esetben a WC-n rostokolsz egy napig es nem tudod, melyik vegedet tartsd oda...

2017. márc. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szagold és kóstold meg. Ha nyitva volt, és szellőzött, akkor lehet a három nap már gondot okozott. Az alattomos megromlás során amúgy általában a toxinok miatt keserű lesz a tej (ez a veszélyesebb és fosatós, az aludttejtől nem lesz bajod). Ha vissza volt hajtva a szája, tehát lezártad, akkor akár jó is lehet.


Múltkor elutaztam, és a három napja bontott UHT tejet a hűtőben hagytam két és fél hétre. Elvileg pár napig lehet így tárolni hűtőben is, de mire hazaértem még mindig teljesen iható volt, és semmi bajom nem lett tőle. De ha félsz vagy nagyon érzékeny a gyomrod, akkor hagyjad.

2017. márc. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a baj az UHT tejjel, hogy az teljesen steril, így a tejsavbacilusok is ki vannak belőle ölve, ami a tej természetes savanyodását idézik elő, ezért az UHT tej nem megsavanyodik, nem megalszik, ami egy fogyasztható forma, hanem drámaian megromlik, megbüdösödik.

Három nap alatt, szobahőmérsékleten valószínű, hogy megromlott a tej, de ezt könnyen eldöntheted, ha beleszagolsz.

2017. márc. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!