Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ki milyen apró édes sütit...

Pbani kérdése:

Ki milyen apró édes sütit készít húsvétra?

Figyelt kérdés
Szeretnék valami puha vagy omlós apró sütit készíteni húsvétra. Gondoltam a kosárkára vagy boszorkánypogácsára (ezt még nem csináltam). Van esetleg bevált jó receptetek.

2017. ápr. 11. 10:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én szerintem kókuszkockát, az hamar megvan és imádjuk. :)
2017. ápr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Vaniliás dióskifli. (bele gyúrni a diót ).ha gondolod, megírom a pontos hozzávalókat. nem bonyolult, omlós és puha, és nagyon finom.

Nagyon jó még a habos linzer, ha lesz időm, akkor én is megcsinálom. "Andi konyhája ".

2017. ápr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
2. A vaniliás-diós kifli receptjét én is szievesen venném, írd be légyszíves, ha nem túl nagy fáradtság! Köszi elöre is.
2017. ápr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Én vaníliás linzertésztát csináltam, teljes kiőrlésű liszt (35dkg), vaníliás cukor, cukor (15dkg), margarin (25dkg). Ebből lett isler, linzer és csokiba mártott vaníliás keksz is. Ez a tészta isteni jó, azonnal ehető, puha, omlós, finom.
2017. ápr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Persze, szívesen leírom, de most egy kicsit pihennem kell, mert rogyásig főztem magamat :)( külföldi vendégek vannak, de holnap már elmennek)
2017. ápr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Trüffel golyó tuti lesz, bár az nem feltétlenül apró süti (mondjuk én apróra csinálom :)) Az alap mindegyiknél ugyanaz, de többféle dologba fogom beleforgatni, lesz mandulás, diós, kókuszos meg sima kakaóporba forgatott is.


Amin még gondolkoztam, hogy csinálok rugelachot, ez egy zsidó konyhából való édesség, kicsit olyan, mint egy pici kakaós tekercs, Fornettikben is lehet ilyesmit kapni. Nagyon puha, lágy tésztája van, szerintem húsvétra szuper lesz.

2017. ápr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lesz kókuszgolyó, lekváros linzer (sok vajjal készítem, így nem olyan száraz), és csokis kekszet is csinálok, nem száraz fajtát.
2017. ápr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Írom a vaníliás -diós kifli receptjét.

Hozzávalók: 25 deka liszt, 12,5 deka cukor, 20 deka puha vaj/margarin, 12,5 deka darált dió, 2 tojás sárgája, 1 késhegynyi sütőpor, 1 cs.vaníliáscukor.

A hozzávalókat összegyúrjuk, kb 1 centi vastagra kinyújtjuk, majd kb 1 cm széles csíkokat vágunk. ezeket 4-5 centis darabokra vágjuk. A kezünkben megsodorjuk,(kb ceruza vastagságú legyen ) a végeket elvékonyítjuk és kifli alakra hajlítjuk.

Sütőpapíros tepsire rakosgatjuk, nem túl közel egymáshoz, mert megnőnek.Kb 180 fokos sütőben kb 15 perc alatt világosbarnára sütjük.

Sütőpapírral együtt kihúzzuk a tepsiből, és még forrón vaníliás porcukorral megszórjuk. Ezt a cukrot szinte beissza, így, amikor teljesen kihűlt megismételjük a vaníliás porcukros szórást.

Szalvétával bélelt dobozban sokáig eláll.Nagyon finom, porhanyós aprósüti.

2017. ápr. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. ápr. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen :) Üdv:)
2017. ápr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!