Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Húsvéti sonkát szeretnék...

Húsvéti sonkát szeretnék venni. Ez egész pontosan mit takar? Ha bemegyek egy piacra, mit keressek és mire figyeljek a vásárláskor?

Figyelt kérdés
Kezdő háziasszony vagyok aztán gondoltam inkább megkérdem.
2017. ápr. 12. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kötözött sonkát, parasztsonkát, vagy füstölt combot, lapockát, tarját szokás húsvéti sonkának venni. A hagyományos füstölésű a legjobb (és a legdrágább), a gyorspácolású kevésbé jó ízű, az olcsó, 900-1000 forint körüli sonka pedig borzalom, rengeteg víz van benne, és főzés után teljesen íztelen lesz. Könnyű megkülönböztetni, a hagyományos füstölésű színe sötét, barnás vörös, a gagyi sonka inkább rózsaszín, olyan, mint a főtt sonka színe.
2017. ápr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Piacon valszeg nem fognak becsapni, a multikban kapható vákumcsomagolású sonkákkal lennék óvatos. Évekkel ezelőtt egy rokonomnál töltöttem a húsvétot, leültünk sonkázni, ki is köptem azon nyomban ahogy a számba került. A r o h adékok, heréletlen kandisznót dolgoztak fel és eladták, borzalmas húgy íze volt, ehetetlen, ment a kukába úgy ahogy volt !
2017. ápr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

3: Én elhiszem. 1 hete kb. valakik ki írta, hogy 24 éves és életébe most evett előx töpörtyűt.


Különben meg, rokonságomban akikről az előző hozzászólásomban írtam, túlnyomótöbbségben külföldiek voltak, gyerekek is. Életükben akkor ettek előx sonkát. Ha nem szólok, azt hitték volna ez a sonka, ilyen ízű. Felháborító volt akkor per pillanat számomra ez a helyzet !

2017. ápr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Húsboltba is mehetsz, ott van választék, és a hentes legalább ért is hozzá, tud segíteni, milyet válassz. A jó minőségű sonkának megvan az ára is, de inkább abból egyél kevesebbet, mint az olcsó, de ehetetlen sz..rból sokat. Hagyományos pácolású és füstölésű, nyers (nem főtt) sonkát vegyél, arra figyelj, hogy ezek elég sósak, főzés előtt érdemes hideg vízben áztatni egy kicsit, majd az áztatóvizet leöntve, fedő alatt lassan megfőzni.
2017. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%

Gyerekről elhiszem, hogy leélt 3-4 évet, és addig még nem találkozott a sonkával. Mint ahogy a kb. olyan idős gyerkőc futva menekült be a nagyi udvaráról, mert megijedt a tyúktól. És közölte, hogy az ne tyúk volt, mert az csak a hűtőben van!!!


De hogy egy kezdő fiatalasszony, megkérdezze, hogy mit is keressen a piacon????

2017. ápr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Lehet hihetetlen de a mi családunkban nem volt divat a húsvét, mióta az eszemet tudom ilyenkor nyaralni mentünk.

Tavaly főztem elsőnek sonkát, úgy hogy előtte 1 hétig keresgéltem az interneten.

Hentesnél kapható kötözött sonkát vettem, ami finom volt.

2017. ápr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a sok infót. Bp, Rákóczi téri csarnokba tudtam elmenni és kaptam szépet, tényleg segítettek helyben is. A cikk is nagyon jól összefoglalta, köszi még egyszer nektek.
2017. ápr. 12. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!