Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogy mondjam meg anyukámnak...

Hogy mondjam meg anyukámnak hogy ne vegyen édességet nekem?

Figyelt kérdés
Elhatároztam hogy egeszségesen étkezek, csak az a gond hogy abyu mindig veszi a túrórudit meg ilyesmit és ahogy megláom annyura megkívánom. Nem szeretném így a szemébe mondani hogy ne vegyen édességet mert egészségesen szeretnék étkezni, mert még azt hinné hogy anorexiás vagyok. Na de hogy mindjam el neki?

2017. máj. 10. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Hát pl. magyarul. És vedd komolyan, amiket majd az anorexiáról mond!
2017. máj. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyu, köszi, de inkább ne vegyél egyáltalán csokit, mert egészségesebben szeretnék étkezni, és nem tudok neki ellenállni, ha látom.

Ha nem leszel anorexiás, tehát rendesen eszel és nem fogysz csontvázra, akkor nem is fogja azt gondolni, hogy az vagy.

DE egyébként ha más is fogyaszt a családban édességet, akkor nem várhatod el, hogy sose legyen otthon. Viszont csak azért, mert ott van a hűtőben vagy a polcon, neked még nem kötelező megenni. Nem olyan nehéz ellenállni a kísértésnek.

2017. máj. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségesebb étkezés nem egyenlő az anorexiával ezt mindenki tudja, meg sem fordulna a fejemben, hogy anorexiás az a családtagom vagy barátom aki életmódot vált.


Mondd el neki amit leírtál, szeretnél kicsit figyelni magadra és csökkenteni akarod a bevitt édességmennyiséget. Akár azt is felvetheted, hogy vegyen neked gyümölcsöket ha kényeztetni szeretne. Jó kis gyümölcssalikat lehet összedobni, és számodra eddig ismeretlen gyümölcsökkel is kedveskedhet ha szeretne.

2017. máj. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
pl. igy: Anya légy szíves ne vegyél nekem édességet.
2017. máj. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el, magyarázd el neki, s ha ez nem hat, akkor önfegyelem, elhatározás.

Nagyon sok ember nem tudja megoldani, hogy ne legyen a közelében az étrendjébe nem férő étel (pl. családban él, cukrászdában dolgozik...etc.), mégis megállja, hogy megegye. Kvázi elkerülhetetlen, hogy eljuss erre a szintre. Ha mindig megeszed, ami szembejön, úgy nem fog menni.


Én roppant fegyelmezetlen vagyok, de az egészségem fontos számomra. Amit nem tartok egészségesnek, azt maximum nagyon elvétve eszem meg, nem akarok magamnak rosszat. Nem konzisztens, hogy tenni akarsz az egészségedért, de felfalod azt, ami szerinted egészségtelen... Álld meg, nem olyan nehéz, bele lehet jönni, vannak trükkök (ha az édességvágyadat hozza elő, s ezt nem bírod megállni, akkor egyél helyette valami saját, jobb édességet).


Akinek az egészséges étkezés anorexia, az reménytelen... Pont hogy kizárják egymást. Az anorexia egészségtelen, de amúgyis mentális probléma, ami persze fizikai dolgokat hoz magával.

Szomorú, ha nem tudod bevallani, hogy egészséges életet szeretnél... Bizarr.

2017. máj. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"Szomorú, ha nem tudod bevallani, hogy egészséges életet szeretnél... Bizarr." - Pont emiatt merül fel az anorexia gyanúja...
2017. máj. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!