Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A zabpehely helyettesíthető...

A zabpehely helyettesíthető rizspehellyel vagy bármi mással?

Figyelt kérdés
Gluténérzékeny vagyok és a gluténmentes zabpehely nagyon drága.
2017. máj. 12. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Gluténmentes zabpehely?? Még nem hallottam ilyenről. Kivonják a glutént belőle?? Nekem ez gyanús.


Egyébként a zab fűt, az árpa hűt. Az árpapelyhet nyáron javasolt fogyasztani, a zabpelyhet meg ha hideg van, bár... én szoktam összevissza is.


Rizspehely: még nem próbáltam. De ha létezik ilyen, miért ne próbálhatnád ki...? Abba tuti nincs glutén.


De szerintem teszteld az amaránt magot, ha azt meg tudod fizetni. Apró szemű, elég hamar megfő az is. És gluténmentes gabona.

2017. máj. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

attól függ miben, de általában igen


#1 "Gluténmentes zabpehely?? Még nem hallottam ilyenről. Kivonják a glutént belőle?? Nekem ez gyanús. " nem vonják ki, eleve nincs benne...ami nem gluténmentes, az a keresztszennyeződés miatt nem az

2017. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De hát a zab gluténes...

Egyes voltam.

2017. máj. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Zabban nincs glutén, olvass róla nyugodtan!
2017. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az amaránt mag sajnos nekem drága, csóró egyetemista vagyok. :D

A zabban tényleg csak a keresztszennyezés miatt van glutén.

De légyszi a kérdésre válaszoljatok!

2017. máj. 14. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!