Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A lencse miért nem létezik...

A lencse miért nem létezik üveges konzervként?

Figyelt kérdés

Rendszeresen eszem hüvelyeseket (napi szinten), mert full egészséges és finom, de nincs időm megfőzni. (férfiember)

Viszont mivel rendszeresen és sokat eszem, nincs kedvem a fém-konzervdobozokból esetlegesen kioldódó nehézfémeket összegyűjteni magamban, ezért mindenből amiből lehet, üveges konzervet keresek.

Borsóból van dögivel, minden gyártó csinál üveges verziót.

Babból már kevesebb, de Auchanban találtam 3 félét is.

LENCSE viszont sehol semmi, pedig az a kedvencem...

Ötlet, hogy miért nem csinálják?

(tudom-tudom, főzzem meg magam... :)



2017. máj. 24. 12:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%
Mennyiben releváns a nemed?
2017. máj. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
semennyire, max. annyira, hogy könnyebb magyarázkodni ha férfi vagy de nincs időd főzni, mint ha nő... sztereotípia, mert sok nőnek sincs ideje főzni természetesen :D
2017. máj. 24. 12:57
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
A napfénytől megbarnul. Amúgy meg a konzervdobozok nem nehézfémből készülnek. Az a kis rozsda meg még jó is a szervezetnek.
2017. máj. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
14%

Értem, tehát egy egyszerű, ostoba sztereotípia, s mint ilyen, szűkagyú és degradáló, mint az összes.


Nem gyártanak olyat. Babot sem, csak zöldbabot. Nem éri meg az üveget pazarolni rá.

2017. máj. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Bocs az offért, de azért írta ki, hogy férfiember, mert a vérháziasszonyok rögtön kioktatták volna, hogy erre sincsen ideje, há nő, fakanállal a pnájában született? Így van egy kis előnye. :D Én megértem.
2017. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%
Vegyél valami kifőzdében egy adag lencsefőzeléket és edd meg.
2017. máj. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! igen az UV jó magyarázat lehet.. (napfény)


4-esnek: szegény frusztrált ember

Sztereotípiák azért vannak, hogy használjuk őket néha, akár poénból. Pl. a nők többet vannak a konyhában (többet főznek), vagy a férfiak jobban vezetnek, stb.

Az első szerintem nem degradáló sztereotípia, a második igen, de valóságalapjuk van.

Amúgy totál le vagyok degradálva ezzel a bántó sztereotípiával, hogy a nők többet főznek, én meg kevesebbet.. Szegény én! Egy szűkagyú sztereotípia áldozata vagyok, hogy férfiként kevesebbet főzök mint a nők!

2017. máj. 24. 14:15
 8/20 A kérdező kommentje:
4-esnek plusz: mint írtam, üveges babkonzervet gyártanak, több félét is, több gyártó is, csak nem lelhető fel bárhol
2017. máj. 24. 14:16
 9/20 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, nem te vagy a sztereotípia áldozata. Te a használója vagy, ami kínos. De nem szükséges értelmezned, a sztereotípiák használóinak általában ez nem szokott menni.


A sztereotípiák nem "azért vannak, hogy használjuk őket, akár poénból", hanem azért találták ki, hogy az egyszerűbb lelkek, egyszerűbb világot festhessenek maguknak, árnyalt gondolkodással való fáradás nélkül.

Ebben érzed te ennyire jól magad, hogy még véded is, de ki vagyok én, hogy ebben gátoljalak?


Off vége, jöhet egy beszólás, meg a nulla pont. Sajnos, már nem olvasom, nem reagálok, de nem fosztanálak meg tőle. Tessék!

2017. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%
Miért nem rendelsz? Kaja házhozszállítóknál szinte minden héten van lencsefőzelék. Mégiscsak jobb, mint nyers lencsét enni!
2017. máj. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!