Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hol lehet kapni "német nokedli...

Hol lehet kapni "német nokedli" tésztát készen?

Figyelt kérdés
A német rokonaim szerint ők ott készen veszik, csak ki kell főzni. Hosszú csíkokból áll, nem tudom, hogy ezt nevezik-e scpätzl-nek. Lehet valahol kapni nálunk is?
2017. máj. 31. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

Spätzli és nem lehet otthon kapni.


Egyébként köszönőviszonyban sincs a nokedlivel. Egyszer vettem, kóstolni... hááát, akkor már inkább bekeverek egy adag nokit, kb. semmivel sem macerásabb, de sokkal finomabb.

2017. máj. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Vagy ha van olyan hogy svájci/német bolt, akkor ott igen.
2017. máj. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tényleg elírtam, bocsi. Szerintem finom. A nokedlit is imádom, de szerintem nem kell összehasonlítani őket, mindkettő máshogy jó. De pl. a német kolbászoktól a frász jön rám.
2017. máj. 31. 16:27
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
lidl és aldi német/bajor hetek alatt friss és száraz verzióban is szokott lenni
2017. máj. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem spätzli hanem Spätzle. Itt kint lehet kapni mindenhol, otthon az aldiban vagy a lidl-ben nézném meg.

Teszem hozzá itt a sváboknál a világ legnagyobb lusta trógerének számít, aki Spätzle-t mer venni a boltban és nem otthon szaggatja a kis Spätzlehobeljével.

2017. máj. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

Jól van, utsó, bocs, elírtam :D De megértette a kérdező.

Amúgy készen venni, hááát, olyan úri-múri. :)


Szerintem a szomszéd bácsi igencsak furcsán nézne a feleségére, ha zacskós spätzle-t főzne ki.

2017. jún. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Nem hiszem el, hogy még ezen is képesek az emberek összeveszni és lepontozgatni egymást... gratulálok.

2017. jún. 1. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!