Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Barna rizs vagy fehér rizs?

Barna rizs vagy fehér rizs?

Figyelt kérdés
Melyik fajta az egészségesebb, mi a kettő közti különbség?

2017. jún. 18. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Google
2017. jún. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
A barna egészségesebb, de az tovább fő és a héja miatt kicsit keményebb marad, mint a fehér. Alapos pirítás után vagy 45-50 perc főzés kell neki.
2017. jún. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
A barna is megfő 30 perc alatt pirítani meg minden rizst teljesen felesleges!
2017. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Én azt írtam le, ahogy én csinálom, hármas, ezért felesleges lepontozgatni. Tudod, rizsrecept is negyvenezer létezik, bocs, hogy nem úgy csinálom, mint te, okoska.
2017. jún. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
De az baromság hogy annyival tovább kell főzni.
2017. jún. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

De érdekes, akkor én egy párhuzamos univerzumban élek.

Én gázon csinálom, és adok neki ennyi időt, mert így jócskán megpuhul a héja is. Lehet rövidebb ideig, akkor keményebb, aki azt szereti, hajrá. Lehet sütőben is csinálni, az a leggyorsabb, de ez nem gyorsasági verseny, tudtommal.

2017. jún. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Én is főzöm vagy háromnegyed órát, nem olyan veszedelem az. A pirítás a barna rizsnél abban segít, hogy a héj jobban meg tudjon puhulni, több vizet vegyen fel - mivel a barna rizs hántolatlan, így ez alapból több időt vesz igénybe. Szerintem sokkal finomabb, mint a fehér rizs.
2017. jún. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

A barna rizsben több a rost, lassabban szívódik fel a szénhidrát, így nem emeli hirtelen módon a vércukorszintet. Csak ilyet főztem a családnak, amíg...

Vesebeteg nem lett a férjem.

Azóta át kellett térnünk a fehérre, mert a barna rizsben nagyon sok a foszfor. Abból pedig egy vesebeteg csak nagyon keveset ehet.

2017. jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30%
Még mindig itt vagy, te bánatos p*csa, aki mindent lepontozol? ha neked a főzés egy gyorsasági verseny, és te attól vagy jobb szakács, hogy gyorsan főzöl, akkor pontozzál is lefelé mindenkit, mert még a végén alulmaradsz!
2017. jún. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!