Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Megromlott szerintetek?

Megromlott szerintetek?

Figyelt kérdés
Vettem egy tálcás csirkemájat, amikor hazajöttem lefagyasztottam. Ma vettem volna ki, amikor látom, hogy csak 07.01.-ig fogyasztható. Szerintetek így, hogy le volt fagyasztva, megromolhatott?

2017. júl. 7. 13:23
 1/6 Varga Péte4 ***** válasza:
100%
Kutyabaja. Fogyaszd egészséggel!
2017. júl. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Szerinted miért szokás lefagyasztani az élelmiszereket?


Elárulom, azért, mert a fagyasztás az eltarthatóságot növeli, mégpedig a fagyasztás idejével.

2017. júl. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha a lefagyasztáskor még nem volt lejárva-akkor ne vedd figyelembe a a dátumot!
2017. júl. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a dátum a frissen fogyasztásra/sima hűtőben való eltarthatóságra vonatkozott. Meg van szabva, hogy különböző húsokat mennyi ideig lehet fagyasztóban tárolni, hogy az még fogyasztásakor is olyan minőségű legyen, amilyennek lennie kell. Itt ezt az időt vedd figyelembe.
2017. júl. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A lejárat dátuma a cimkéjén olvasható 4-7 fok közötti hőmérsékleten való tartásra vonatkozik/vonatkozott.

Ha a boltból hazafelé menet egyenesen haza mentél és nem érte komoly hőterhelés a kánikulában a szatyrodban, és egyből betetted a fagyóba, akkor nem járt le róla a szavatosság.

Ellenben a fagyóból kivéve most már ha kiengeded, nem tárolhatod tovább, hanem a kiengedés után egyből fel kell használni.

2017. júl. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2017. júl. 7. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!