Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A boltokban kapható péksütemén...

A boltokban kapható péksütemények egyáltalán alkalmasak a fogyasztásra?

Figyelt kérdés
Mennyire vannak tele cukorral, sóval, transz zsírral stb amikbe tulajdonképp ha felgyülemlik a szervezetben, akkor bele lehet halni? Azt pedig meg sem említem, hogy ráadásul a legtöbbször ehetetlenül nyersek ezek a cuccok olyan szinten nem bírják megsütni, főleg a Lidlre gondolok

2017. júl. 19. 23:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%

Pont a Lidl péksütik a legfinomabbak

Egyed a zabkásádat :)

2017. júl. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
71%
Szerintem is jó a Lidl. Inkább a Tesco tesz mindent bele az ennivalóba.
2017. júl. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
68%

Azért ez nem így megy, hogy eszel cukrot és transzzsírt és hirtelen belehalsz. Nem szoktak, évtizedek után sem. Hogy kinek mi fér bele, az egyéni, én már csak a glutén miatt sem eszem péksüteményt, de ha extrém ritkán mégis eszem házi sütésűt, tudom, hogy kutya bajom se lesz tőle.


Nyilván nem egyformák a péksütik, elég változatos az összetételük.

2017. júl. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
13%

Értékes tápanyagot nem tartalmaznak.


A zabpehely pedig finom, főleg gyümölccsel. Minden reggel ezt eszem. A péksütit meg egye az, aki akarja, én biztos nem fogom.

2017. júl. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen jók a péksütik.
2017. júl. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

Persze, hogy alkalmasak. Én még sosem találkoztam olyan péktermékekkel a boltokban, amik nyersek lettek volna. Szerintem nagyon jól megsütik őket.

A Lidl, az egyik legjobb ebben.

Mindegyik helyen lehet kapni, egészséges péktermékeket is.

2017. júl. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
58%

Csak olyan pékségben kaphatsz jó kenyeret és pékárut, ahol a tulajdonos pontosan tudja, milyen lisztet vesz (már lábon megszemlélte, megbízható üzleti partnere van), s vagy maga készíti, vagy jól képzett pékmesterek dolgoznak.

Ezek kis mennyiségben készülnek, s nem utaznak sehová.


Természetesen ehető a bolti is, csak messze nem olyanok, mint amilyennek lennie kell.

Csak egy példa: eddig 5% teljes kiőrlésű lisztet tartalmazó kenyeret teljes kiőrlésűnek lehetett eladni.

Az új szabályozás szerint legalább 60% kell.

Szerinted változni fog a receptúra az üzemekben?

Nem. Majd megkerülik a szabályt.

Pl. a Lidl-ben láttam olyan izét, ami eddig baromfivirsli névre hallgatott, most baromfi rudacska van a csomagoláson.

Más nem változott.

2017. júl. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Nem, teljesen alkalmatlanok a fogyasztásra, ezért hal meg naponta több ezer ember az országban aki a Lidl-ben vesz kakaós csigát..


Nem is értem mit gondolsz.. Igen, nyilván a hiperek pékárui nem a szakma csúcsa, de semmi bajod nem lesz tőle ha mértékkel fogyasztod.

2017. júl. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
53%

Azok, akiknek ízlik az áruházláncokban kapható pékáru, az még soha nem evett rendeset.

Hetes véleményét teljesen osztom.

Kenyérfélékbe nem kell állományjavító, ízfokozó, savanyúságot szabályozó anyag stb.

Egy sima fehér kenyér összetétele: liszt, víz, só. Semmi, de semmi más.

2017. júl. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

"Egy sima fehér kenyér összetétele: liszt, víz, só. Semmi, de semmi más."


Azért az élesztő vagy kovász kell bele, de amúgy igaz.

2017. júl. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!