Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Igaz az, hogy nem jó naponta...

Igaz az, hogy nem jó naponta két olajos magfélénél többet enni, és ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy napi olajos mag mennyiség max. egy maréknyi összesen, minden féléből, de tegnap mondta valaki, hogy állítólag nem jó kettőnél többet keverni sem. Tud valaki ehhez valami forrást (akár angolul is)? Kerestem, de nem találtam, és érdekel, hogy van-e ennek alapja...


Eddig én minden nap ettem diót és mandulát, és rájöttem, hogy van olyan sok féle olajos mag, mindegyik mást tud, miért nem keverem őket jobban, vettem is pár más fajtát, és akkor mondta valaki, hogy állítólag nem jó napi két fajtánál többet enni. Ezért ez most tökre érdekel, hogy miért, de nem találtam neten forrását, de lehet, hogy csak rosszul kerestem...



2017. aug. 14. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
A valaki idióta.
2017. aug. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Nem igaz.
2017. aug. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Semmi logikát nem látok benne, speciel engem a maréknyi limit sem zavart soha életemben (nem mintha halvány fogalmam lenne, mit nevezünk egy maréknak, ez nem mértékegység). Sosem találtam adatot, ami alátámasztotta volna, csak feltevéseket.


Én a szezámot és a mákot preferálom, kálciumtartalmuk sokkal impozánsabb, mint a többié s amúgyis finomak :)

2017. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem sincs alapja ennek így, nyugodtan keverd össze mindet és edd úgy. A napi egy marék mögött pedig az lehet hogy főleg zsírban oldódó vitaminokat tartalmaznak és ha sokat eszel napi szinten felhalmozódik ami már nem egészséges, valamint ugye hízlal is eléggé mindegyik olajos mag. Érdemes gyümölccsel enni őket keverve, hogy ezt ellensúlyozd és mégis úgy érezd ettél valamit.
2017. aug. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!