Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha úgynevezett sárga cimkézett...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Ha úgynevezett sárga cimkézett élelmiszert vásárolok (TESCO), azt azonnal el kell fogyasztani, (vagy másnap reggel is jó még, ettől tovább úgysem tartanám)? Ti szoktatok ilyet vásárolni?

Figyelt kérdés
Köszi a választ!

2017. aug. 15. 17:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A terméken elhelyezett szavatossági dátum nem azt jelenti,hogy pontban éjfélkor megromlik.

Lehet az 1 hét múlva is jó vagy megromolhat lejárat elött is.

2017. aug. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Igen találkoztam már olyan élelmiszerrel, ami meg volt romolva a szavidő lejárta előtt. Tejtermék volt. Pontosabban tejföl. Tele volt penészfoltokkal. Ki is dobtam.

2017. aug. 15. 18:03
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
én szoktam venni. ha aznap lejár, akkor másnap fel kell használni. Persze van ami később is jó (túrórudi, sajt...), de én nem kockáztatnék.
2017. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
a sárga cimkézett élelmiszer közeli lejáratú termék, nem feltétlenül jelenti azt, hogy aznap lejár.
2017. aug. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A Tescoban aznapi lejáratú. Addig tartják a polcon, hátha elfogy.
2017. aug. 15. 18:48
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tescoban, máshol rendszeresen vásárolok lesárgázott cuccokat, találkoztam már ilyennel is meg olyannal is. Vettem egyszer pl, savanyú-káposztát, mikor kibontottam ( még aznap) már fing szaga volt. Úgy általában nincs semmi gondom a közeli szavatosságú holmikkal. Kb. 2 hete, 1 hete lejárt túrót használtam fel, semmi baja nem volt, egy egész tepsi túrós sütemény készült belőle, aki kóstolta azóta is visszasírja :D
2017. aug. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
19:38-as Válaszoló! Én is ilyenekre gondoltam. Köszi. Volt már olyan, hogy a saját hűtőmben járt le a termék szavideje, mert tologattam, halogattam, és nem figyeltem rá. De volt olyan is, hogy lejárt és kidobtam.
2017. aug. 15. 19:48
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én így szoktam húst venni a sparban. Nálunk minden héten, mielőtt kirakják az új árukat, az aheti termékeket leárazzák. Sokszor harmad áron jutok húshoz. Nem akarom elkiabálni,de eddig nem csalódtam.ja,és le is szoktam belőle fagyasztani.
2017. aug. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

23:39-s Válaszoló!

Igen így érdemes vásárolni a húst, és a fagyasztással tárolhatod több időn keresztül. Nagyon jó megoldás. Nálunk kettő Spár áruház volt, az egyiket bezárták a másik pedig elég messze van. Azért nem járok oda.

2017. aug. 16. 06:59
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam venni ilyet de van hogy egy hétig is ott van hütöbe azt még sem romlott meg lejárat után sem ,

Vetem már olyan tejet ami nem kellett volna megromolnia mert szav időben Bene volt de megromlott.

2017. aug. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!