Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ti mit szoktatok venni?...

Ti mit szoktatok venni? Zsemlét/kiflit/kenyeret, és hány nap múlva dobjátok ki, ha marad? Melyik éri meg jobban szerintetek?

Figyelt kérdés

Én eddig zsemlét és kiflit vettem, mert a kenyér már 2-3 nap után esett széjjel, száradt, nem volt finom. Ráadásul mindig maradt belőle és ki kellett dobni.


De rájöttem, hogy jobban megéri SZELETELT kenyeret venni, mert:


1. A Zsemléből/kifliből 2 darab kell legalább,

Ha CSAK vacsorára eszel 200 Ft (20 Ft/db).

Ha reggelire is +200

Ha ebédre is +200.

Tehát 600 ft-ot fizetsz 5 napra.


2. 5 nap alatt többször is el kell menned a boltba, ha nem szeleteltet veszel.


3. A szeleteltet 1x megveszed, és 5 napig fogyasztható


4. A szeletelt kenyér 170 Ft/csomag



4. Nem számoltam meg pontosan, de 20-nál is több pirítós méretű kenyeret tartalmaz 1 csomag.


5. Nem kell bajlódni a szeleteléssel és a morzsákkal (ami vágás közben hullik össze vissza a sima kenyérnél). Csak kiveszed és eszed, vagy berakod a kenyérpirítóba és kész is a pirítós 1 perc alatt.


2017. aug. 16. 22:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Sosem viszek kenyeret. Minden nap veszek kiflit vagy zemlét. Csak aznap eszem meg, ha marad akkor megy a kutyáknak.

A szeletelt kenyeret csak pirítósként eszem meg. Nem zavar a napi boltbajárás, pénzem meg van.

2017. aug. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Kenyeret, ebből egy-egy szelet két napig, majd felszeletelem és lefagyasztom és pirítósnak eszem
2017. aug. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Lefagyasztva meddig jó?
2017. aug. 16. 23:25
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

Mindig utáltam a szeletelt kenyeret. Nincs kenyérpirítóm. Ételt sosem dobunk ki a családban s ez mindig is így volt. A jó kenyér pedig eláll.


Nos, pár évtizede épp nehéz volt jó kenyeret találnom, azóta nem eszem boltit. Pár éve másmilyet sem, csak ha a párom süt és nem tudok ellenállni neki. Nagyon könnyű kenyeret sütni és teljesen egyéni is lehet, ha akarom. Az utolsó morzsáig elfogy.


Ha mégis bolti cuccot eszem nagyritkán, az az egyik bolt magvas császárzsemléje, finom, megfogható és nem érdekel, hány forint, főleg, hogy nem azon élek, de tényleg szuper.

Régen kiflis voltam, de ma már ritkán van olyan kis tekeredős, hegyes végű kifli, mint gyermekkoromban (behozták retró kifli néven, de addigra már nem érdekelt, jobb a császárzsemle).


5 napig vígan el kell állnia egy kenyérnek, ha nem teszi, akkor meg se venném. De a szeletelt nem ropog, idióta kinézete van, finomat sem láttam még.

2017. aug. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Kiflit azért sem dobnék ki, mert remek morzsa lenne belőle, ha nem imádnám a száraz kiflit s nem enném meg, ha lenne. Könnyed, ropogós... A szárazkenyér szinte kőkemény, azzal nem vesződnék.
2017. aug. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én otthon sütöm a kenyeret.
2017. aug. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mi mindig koflit veszunk, 3-4 nap utan dobjuk ki ha marad. Es nem tudom te hol laksz hogy ha jol ertem 20-, egy kifli, mert nalunk 50 forint/ darab😶
2017. aug. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Budapesten (szerintem) minden Lidl-ben meg Penny Market-ben 20 Ft vagy még olcsóbb a kifli (tegnap 16 ft-ért láttam egy 18. kerületi Pennyben)
2017. aug. 17. 01:16
 9/18 anonim ***** válasza:
Na akkor majd ott megnezem. En peksegben veszem de szerintem ez nagyon durva hogy tobb mint 2x annyi, mikor nagysagra ugyan akkora kb mint egy lidls kifli.
2017. aug. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A kifli, a kenyér nekem nem mindegy, a zsömle viszont igen.

Egy fajta kiflit eszek szívesen, 45 ft és sós és csak egyetlen helyen kapni ilyen finomat az egész városban.

A szeletelt toast kenyeret nem szeretem, olyan furcsa, jellegzetes íze van, nem tudom mi ez , tartósító talán. Pirítósnak azonban elmegy.

A kilós fehér vagy félbarna kenyérnél nincs jobb.

A zsömlénk 16 ft/db és a sparból van.

2017. aug. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!