Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogy lehet ez fitt és egészséges?

Hogy lehet ez fitt és egészséges?

Figyelt kérdés

Ma életemben elöszőr kipróbáltam a müzlit, amin egy karcsú női alak volt látható. Valamint az egesz csomagolás a fittségről, az egeszségről szól.

De hogy lehet az fitt és egészséges, ami tele van cukrokkal, es 100 gramja 453 kcal tartalmaz?



2017. szept. 19. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Ha engem kérdezel, nem a legideálisabb étel, de ez persze ember- és mennyiségfüggő.

Azért rajzolnak rá karcsú nőalakot, hogy el tudják adni, s vannak divatos gondolatok arról, hogy mi passzol ebbe a képbe. A disznózsírra pl. hiába írnák rá, a legtöbbeknek az nem működne, pedig annak még inzulinválasza se nagyon lehet :D


Szerintem tapasztald ki a tested működését, kutakodj kicsit s döntsd el, neked mi egészséges és mi szolgálja a céljaid. A cukor energiát ad s ha elhasználod, nem hizlal, de én sem próbálnék azon élni (mondjuk nekem a gabona eleve merő cukornak számít, hisz tulajdonképpen az, csak összetett és sokaknak kiváló energiaforrás).


Régen a tejet is hű de egészségesnek állították be, de sok egészségtudatos ember kerüli, nem ok nélkül, a felnőttek nagyobb része eleve nem emészti jól... Vannak ilyen dolgok.


Egyetlen ételt nehéz az egészséggel összekapcsolni. Az egész étrend s az adott ember is számít.

2017. szept. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Azt kihagytam, hogy a kalóriatartalomnak aztán végképp semmi köze az egészséghez, fittséghez, karcsúsághoz :).
2017. szept. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Vannak jó műzlik tk gabonapelyhekből különböző gabonákkal, olajos magvakkal, szárított gyümölcsökkel, chiával, zabbal ezek nagyon egészségesek.

Száraz műzliből 30g az adag én hozzá növényi joghurtot vagy tejet pl mandula vagy mogyorótej eszek így a műzli kb 100-150 kcal a joghurt/tej 20-50. Szerintem 150-200kcal egy igen alacsony keret reggelinek.

Ráadásul tele van rosttal, ásványi anyagokkal, vitaminokkal. Amit én fogyasztok annak 30 grammjában amúgy 7-8g fehérje van.


A cukor alapvetően nem feltétlen rossz, arra is szükség van. Napi 30g hozzáadott cukor a maximuma egy átlagembernek ebbe bőven belefér a műzli néha.

2017. szept. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A rosttartalma miatt egészséges, a hozzáadott cukor viszont szerintem is gond. De nem is szoktam ilyen kész, kutyult müzliket venni, akkor már inkább zabpehely, meg adok hozzá aszalt gyümölcsöket.
2017. szept. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Elöször is, attól, hogy valamiben van cukor, még nem egészségtelen( lásd gyümölcsök).


Másrészt az sem soakt számít, hogy 100 g-ban hány kcal van - mert nagyon nem mindegy, hogy egyszerre mennyit szokás belöle enni. A müzlikböl 100 g-ot megenni gyakorlatilag képtelenség, mert elkészítve ennyiböl egy levesestálra való lenne. (Egy adagban 30 g-ot számolnak)

2017. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A müzli egészséges és fitt étel.

A cukrozott müzli egészségtelen és káros étel.

A boltokban kapható müzlik 98%-a cukrozott és tele van adalékkal, aromával.

De akinek már van rutinja, az megtalálja azt a pár fajtát, amiben nincs cukor. Pl. a DM saját márkás müzlijei. Vagy bioboltban megveszem a hozzávalókat és magamnak keverem be.

2017. szept. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyébként érthetetlen, miért tesznek a legtöbb müzlibe cukrot, amikor az aszalt gyümölcs önmagában is megédesíti.


A gyümölcscukor okés, még a nádcukor is, de a répacukor előállításához egy csomó káros vegyszert felhasználnak, és a felszívódása is sokkal egyenetlenebb.


Valaki itt emlegette a mandulatejet. Na, abból sem láttam még cukrozatlant, és olyat, ami nincs tele adalékanyagokkal. Rizstejből, zabtejből viszont lehet kapni cukor és adalékmentest, csak jól meg kell nézni az összetevőket! És ezek édeskések önmaguktól, cukrozás nélkül is, így jól kiegészítik a cukormentes müzlit!

2017. szept. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző, sok embernek nem elég az aszalt gyümölcs édesítő hatása. A borsófőzeléktől az epren át (jó, azt meg tudom érteni, nem mind igazán édes) bármit képesek cukrozni. Sokan minden gyümölcs lekvárjába tesznek cukrot...

Én sosem használtam annyi cukrot, mint az átlagember, de az én édesigényem is sokat csökkent az életmódváltásommal, amikor abbahagytam a feldolgozott ételek vételét...


Érdekes hozzászólások vannak, sokfélék. Elég naiv gondolatnak vélem, hogy ne lehetne 100 gramm müzlit megenni. Nyilván meg lehet, én éhes is maradnék tőle, az nagyon kevés kalória, ráadásul ch, ami nem laktat. Még térfogatra is kicsi, tényleg nem értem, mi a különleges az elfogyasztásában.

Egyesek a zabról is ezt hiszik, hogy 100-200 grammot nehéz megenni egyszerre, akár zabkásának elkészítve (ami azért már szép súlyú lesz, de még nem annyira rengeteg. egy kiló zabkása még akkor sem mindenkinek sok, ha fel van turbózva igazán kalóriadús dolgokkal, ha már a zab nem az). Úgy látszik, sokaknak valami szuperlaktató étel a gabona. Nem csodálkozom rajta, sokfélék vagyunk, de nem mindenki van ezzel így.

Azzal egyetértek, hogy egy ételnél sokat számít az adag, nincs értelme feltétlenül a legkalóriaszegényebb ételeket enni, ha fogyni akarunk, pláne ha a súlyunkat megtartani.

2017. szept. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Aszalt gyümölcsös nem cukrozott müzli pl. rizstejjel (ami cukrozás nélkül is édes) elég édes kellene, hogy legyen. Más kérdés, hogy az emberek nagy része cukorfüggő, mert a gyártók szinte mindenbe tesznek cukrot, nézd meg a termékcímkéket.


A jó hír az, hogy a cukorfüggőség elvonási tünetei nem tartanak sokáig, 2 hét alatt le lehet jönni a cukorról.


Sőt, ha az ember csak a vegyi eljárással készült fehér répacukrot hagyja el, de természetes nádcukrot, mézet, nyírcukrot eszik, akkor sem jön vissza a függés, mert azok másképp hatnak a vércukorszintre, egyenletesebben szívódnak fel, nem lesz tőlük édességvágy-rohamai az embernek.

Az ilyen élet persze macerásabb, jobban szét kell nézni, tájékozódni kell, tudatosabbnak kell lenni a beszerzéseknél. De gyorsan bele lehet jönni, egy idő után kiismeri az ember, hol mit lehet kapni, ami jó.

2017. szept. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A cukorfüggőséghez nem értek, én egyik napról a másikra elhagytam az összes tömény cukrot gond nélkül, sokkal jobb nélküle. A nyírfacukor cukoralkohol brutál alacsony GI-vel, az máshogyan működik, a nádcukor s a méz az kb. úgy, mint a répacukor, csak kicsit értékesebb, legjobb tudomásom szerint. Van, akinek jobb kerülni ezeket vagy csak óvatosan enni.


A rizstej szerintem nem valami édes (édeskés, de az kevés), a kókusztej (legalábbis a sajátom) már igen. De nyilván némi aszalt gyümölcs s rizstej vagy akár laktózmentes tej (ha valami, akkor az édes) nem akárkinek elég a müzli megédesítéséhez. Még úgy sem, hogy nem tudom, mennyi aszalt gyümölcs van a müzlikben s az milyen. Hiszen van savanyú aszalt gyümölcs is.

2017. szept. 26. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!