Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vannak élelmiszerek (pl a...

Vannak élelmiszerek (pl a tejföl) amikben van baktériumtenyészet. Olvastam hogy a táptalajok tartalmazhatnak vért, tojást stb. Ez az élelmiszerekbe kerülő baktériumtenyészet esetén is igaz lehet? És ez a táptalaj is belekerül az adott élelmiszerbe?

Figyelt kérdés

És mellékesen megkérdezném hogy akkor a baktériumtenyészetek nem feltétlen fogyaszthatók vegánoknak? Én magam ugyan nem vagyok vegán.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Itt az oldal linkje ahol olvastam: [link]



2017. okt. 4. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Vagy mélyedj el alaposabban a témában, vagy ne foglalkozz olyasmivel amihez egyáltalán nem értesz. (Olyan dolgokat veszel egy kalap alá amiknek semmi közük egymáshoz.)
2017. okt. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tényleg nem igazán értek ehhez, de ha valaki tud ebben segíteni azt megköszönöm, szeretnék tájékozottabb lenni ebben a témában. Nem baj az sem ha hosszú a válasz, csak legyen.
2017. okt. 4. 16:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Erősen hézagos ismereteim vannak a kérdés tárgyában. Annyit tudok, hogy a nem élelmiszeripari baktérium mikroorganizmus) tenyésztés céljára használt táptalajok valóban sok mindent tartalmaznak, de az ilyen tenyésztések célja a mikroorganizmus biológiai mibenlétének azonosítása, tehát kizárólagosan analitikai jelegű, esetleg gyógyszer rezisztencia vagy hatékonyság megállapítás a célja (gyógyítás). Az élelmiszeripari felhasználás során a táptalaj az az anyag, amin végül a mikroba kifejti hatását, tehát pl. sörélesztő, ami a sörgyártásnál kerül elválasztásra majd az újabb gyártási tétel megerjesztésére.
2017. okt. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És akkor az élelmiszerbe a táptalaj maga nem kerül bele?
2017. okt. 4. 17:20
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Inkább azzal foglalkoznál vegánként, hogy a tejföl tehéntejből van ;)
2017. okt. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: Írta, hogy nem vegán a kérdező. Szövegértési probléma?
2017. okt. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2017. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!