Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Valóban jó táplálék a cukorbet...

Valóban jó táplálék a cukorbetegeknek a köles? Biztos?

Figyelt kérdés

Én nagyon póruljártam a kölessel.

Köleskását csináltam /minden ízesítés nélkül/ és gyanútlanul megettem egy kistányérnyit. Cukorbeteg vagyok, 7-8 közt van a cukrom. Miután megettem a köleskását kb. 1 óra múltán furcsán kezdtem magam érezni. Megmértem a cukrom és megijedtem, mert 16 volt. Féltem, hogy bekómálok, de kb. 2 óra múlva visszament 7-re.

Gyorsan utánanéztem és meglepődve tapasztaltam, hogy a kölesnek is magas a glikémiás indexe /71/. Viszont nem értem miért javasolják cukrosoknak is?

Mindegy én soha többé nem eszem kölest!!!!


2017. nov. 2. 18:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%

Bekómálni akkor lehet, ha nagyon alacsony.

1-es típusú vagy 2-es típusú vagy?

1-esnél jobban oda kell figyelni és ott ugye az inzulint is össze kell igazítani a táplálkozással.

2-esnél sokan bármit ehetnek, persze mértékkel.

2017. nov. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
2-es vagyok.
2017. nov. 2. 18:33
 3/21 A kérdező kommentje:
Ja és gyógyszeres.
2017. nov. 2. 18:34
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyes. Pl. ha sehogy sem tudod beindítani a mosógépet, vedd elő a használati utasítást.
2017. nov. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ha a használati utasításban valótlanságot írnak le, akkor hiába olvasod el, a mosógépet akkor sem tudod beindítani.
2017. nov. 2. 18:57
 6/21 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy sok szénhidrát van benne (viszonylag), ráadásul ez gyorsan felszívódó... Az, hogy "gyorsan felszívódó" nem biztos, de eléggé valószínű.
2017. nov. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ennek a szövegnek dőltem be:


[link]

2017. nov. 2. 19:33
 8/21 anonim ***** válasza:
44%

7: Én ebben nem látok olyat, hogy cukorbetegeknek ajánlják.

Egyébként mástól nem szokott felmenni a cukrod? Mert elvileg, aki cukorbeteg, annak minden étkezés után felmegy és utána visszaáll. Pont azért, mert cukorbetegek. Mert aki nem cukorbeteg, annak nem megy így fel.

2017. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Kalóriatáblázatot nézz, ne egyél olyan élelmiszereket, amelyekben sok - és gyorsan felszívódó - szénhidrát van.

Köles is ilyen (előző válaszban írtam), fehér kenyér, rizs, krumpli, tészták...

2017. nov. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Az idézett szöveg 6-ik bekezdésének utolsó mondatában ajánlják a cukorbetegeknek.

Különben eddig semmi kajától /javasolt diétás kajától/nem ugrott fel ennyire a cukrom.

2017. nov. 2. 19:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!