Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Két hete lejárt Raffellót meg...

Két hete lejárt Raffellót meg merjek enni?

Figyelt kérdés

2017. nov. 17. 21:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*Raffaello
2017. nov. 17. 21:42
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lejárt a kocsmába? Ej, ej!


A szavatossági idő azt jelenti, hogy ha a termék nem felel meg a követelményeknek, akkor addig az időpontig a gyártó felelőssége.

Ilyenek pl.: egy szem 27 g, de valójában csak 25 g. Ha a szavatossági idő lejárta után méred, a te bajod.


Nem megromlik ezen a napon.

Az eltarthatósági idő, vagy amikor azt írják, hogy eddig és eddig fogyasztható, az sem olyan, hogy éjfél előtt még tökéletes, utána egy perccel megbetegít.


Két hét egy ilyen terméknél nem jelentős.

2017. nov. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Megeheted. Én is ettem már lejárt Raffaellót, ráadásul az 1 éves volt már, és élek! :D
2017. nov. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ami nem romlandó kaja, mondjuk nem tejtermék, ilyesmi, azt nyugodtan meg lehet enni.
2017. nov. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Hát, asszem az anyagbeszerzős tanárunk mondta anno, hogy ő evett meg 1 hónapos csokit is, hogy általában még ezek a termékek egyhónapig jók, hogy azért írnak rá olyan korai dátumot, hogy magukat bevédjék vagy valami, de utána még jódarabig el tud állni. Ezt úgy kitekintésként mondta kicsit, érdekesség-képpen. Amúgy nemtom, sztem kóstold meg, és ha még nem rossz, akkor az simán jó, egyébként arra tippelnék, hogy jó még. Meg olyan fullos minőségmegőrzés nem tom, meddig tart, de énszerintem jó még, de nem értek hozzá. Nekem múltkor volt olyan, én is írtam ki kérdést róla, hogy talán 3 hónapos keksz volt, és hogy kirakhatom-e a hangyáknak, letörtem belőle egy darabot, megettem, romlott nem volt, viszont már tényleg nem volt olyan jó minőségű, kicsit száraz volt, érződött rajta, hogy nem volt friss. Pl a kenyér is még jó szárazon, csak penészesen nem. De hogy már nem őrzi a minőségét, tényleg nem azt jelenti, hogy megromlott. Szóval ez nem azonos azzal. Aztán kiraktam a kekszet a hangyáknak, örültek:) Nekik még tökéletes volt, gyorsan megették, és a természet intelligens; ha nekik nem lett volna való, nem ették volna meg. :) Szóval amúgy szerintem két hét után még meg lehet enni. Ja meg amúgy most jut eszembe, nálunk itthon volt olyan, anya hozott hátulról a spájzból csokoládét, ő meg bátyám el kezdték enni. Én meg ugye mindig megnéztem a szavatossági határidőt, engem is kínáltak ugye. Hát, nézem (akkor 2005 májusa volt), 2004 áprilisában járt le, ők meg ott ették vígan, nem tűnt fel nekik semmi, hogy rossz lenne, mászni se mászott, látszólag tök normális, fullos csoki volt, de én azé nem ettem belőle, de szóltam nekik is, mert kint volt a csoki akkor a konyhában, hogy nézzék meg, hogy az már tavaly lejárt. És akkor ők vágták, hogy áprilisi lejárati idő volt ráírva, de odaadtam a bátyámnak, nézze, és akkor mondja, hogy "És ráadásul tavaly áprilisban járt le?!!" Így kicsit kiakadt, azt hiszem, ők se ettek belőle többet. De szóval ők vígan ették, szal elviekben nem volt baja, mert jó, hűvös körülmények között volt tárolva, nem pl valami napsütötte vidéken. Szóval amúgy szerintem simán megeheted, ha romlott lesz, úgyis észreveszed, mert rossz lesz az íze, vagy megereszkedik, elszíneződik, megváltozik az állaga, vagy valami.
2017. nov. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Semmi bajod nem lesz tőle. De sokáig már ne tartogasd. Ha rajtam múlt volna, tuti nem jár le. :)
2017. nov. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó vagyok.


5-ös, ez annyira aranyos, jó sokat írtál, "mindetelolvastam". :D

2017. nov. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megy mindenkinek zöld.

Megkóstoltam, és ízre teljesen jónak tűnik, úgyhogy el fog fogyni. :)

2017. nov. 17. 22:18
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Küldd el nekem :)
2017. nov. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5.vagyok,itt egy nekem érkezett egyik válasz részlete; ez arra vonatkozóan, ami keksz volt:) :

,,Ezt a dátumot emberek írták rá és nem isteni sugallatra, hanem saccra úgy gondolták, hogy annyi idő múlva már veszít a frissességéből, de mivel nem gyorsan romló hús vagy nedves tejtermék, ezért nem okozhat gondot. "

2017. nov. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!