Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi történik a tojásárakkal?

Mi történik a tojásárakkal?

Figyelt kérdés
Az égben van és további drágulás várható. Tudja valaki az okát?
2017. nov. 22. 11:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A tájékoztatás szerint az árváltozásokat az okozza, hogy az év eleji madárinfluenza-járvány, illetve a közelmúltbeli fipronilos rovarirtószeres tojásszennyezési ügy miatt Európa-szerte sok tyúkot kellett levágni, ezért az európai tojástermelés csökkent.
2017. nov. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Akkor a húsok miért nem drágulnak?

Meddig lesz ilyen magas a tojás ára?

2017. nov. 22. 11:43
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

#2: "A szakember szerint a magyarországi árak a mostani 40-42 forintról 50-55 forintra emelkedhetnek, vigasztaljon minket az, hogy az év elejétől átmenetileg újra olcsóbb lesz a tojás, egészen Húsvétig."

[link]

2017. nov. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én, azt vettem észre, hogy Márton napján, amikor liba combokat akartam venni, sehol nem volt liba. Csak kacsa. Mert sok libát is levágtak, és abból is hiány volt.

A Don Peppénél is szokott lenni mindig Ludas Matyi néven, libamájas hamburger, most Kacsás Matyi néven volt, kacsamájjal.

Sok étteremben sem voltak libanapok.

A boltok újságjaiban is hirdetve volt, hogy itt vannak a libanapok, mégis libacomb, libamell, egész liba nem volt, helyette mindenhol a kacsákat hirdették.


Szerintem ez a tojás drágulás eltart még január-februárig. Azt is mondják, hogy a téli időszakokban a tyúkok kevesebb tojást tojnak és ezért is van a drágulás, itthon Magyarországon.

Tél végén, tavasz elején már biztosan lejjebb mennek a tojás árak.

2017. nov. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ki kellet irtani pár tojótenyészetet madárinfuenza miatt, azért drága a tojás. A húsrcsirke termelők egyenlőre nem érintettek.
2017. nov. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Jah, tiszta vicc! Még azt is írják, hogy karácsony környékére akár 70-80 forint is lehet darabja. Nna, süssél sütit...


Kutyafülét nevű felhasználó leírta, meg asszem az 1-es. Igen, ezért.


De örüljünk, a benzin olcsóbb mától bruttó(!!!) 10 forinttal.


A libatéma is érdekes, előre meghirdették a nagy bevásárlóközpontok, de már aznap reggel egy darab sem volt belőle. (Jelzem, kacsa sem.) - Győr

2017. nov. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

en tegnap lattam a boltban sosem eszem tojast de most gondoltam megkivantam

10db dobozban 480ft O.o

250/re emlekeztem tavalyrol

2017. nov. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok.

OFF: 5-ös, az előbb még "Kutyafülét" voltál, látom levetted a felhasználói neved. Semmi gond, de aki utánam olvassa a válaszokat, nem vagyok megkergülve. :)

2017. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
6: igen. Érintett vagyok. Nagyon disztingváltan nyilatkoztam ,szerintem. Senkit sem bántottam.
2017. nov. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

550 ft-ért vettünk 10 darabot a Spárban, "M-es" méretű, de lötyög a dobozban.

Műbalhé az egész, majd, ha rájukrohad, talán észhez térnek, de nem biztos.

A közelgő ünnepeket kihasználva nyomják fel mesterségesen az árakat.

A kistermelőknél nem változott semmi, csak a természet szerinti hozamcsökkenés a hideg miatt, mégis követik (naná )a a nagyüzemi termelői árakat.

Tavasszal a rádióban maga a Tojás Terméktanács elnöke nyilatkozott,hogy a külföldi tojásmizéria miatt a hazai termelők jól járhatnak...Gondolták eljött az ideje.

2017. nov. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!