Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vaj VS Margarin Létezik...

P64 kérdése:

Vaj VS Margarin Létezik egészséges margarin ami vegánként ehető? Mert a vegán vaj drága.

Figyelt kérdés
Régen margarint ettem, de annyi rosszat hallottam róla így áttértem a vajra, de vegánként az nem opció már, mit tegyek, egyek?

2017. nov. 29. 23:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyire egészséges, de a flóra meg a venusz margarinokról jókat mondanak
2017. nov. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom, de vannak azért más opciók is. Én inkább ennék vegazsírt és vegapástétomot, kókuszzsírból készítve, mint margarint. Sokféle zsíros-zöldséges kenőke is van...
2017. nov. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Salx Narval ***** válasza:
86%
Ma már a margarinok nagy részét nem hidrogenizálással állítják elő, amelyiket igen azt annak a dobozán fel kell tüntetni. A hazánkban forgalmazott margarinok többsége hidegen préselt kókusz ill pálmazsírból,olajból és hozzákevert általában repce, de márkától függően más növényi olaj valamint víz keveréke, plusz az adalékanyagok. Én úgy vélem ma már egészséges és ízletes margarinok vannak forgalomban. El kell olvasni a fő összetevőit és tetszés szerint kiválasztani a neked legjobban megfelelőt, pl lenmagolajas, olivás, repcés, szőlőmagolajas, vegyes. Az állati eredetű anyagot tartalmazó margarinokon szintén fel van tüntetve minden alapanyag. Olyan nincs, hogy nem írják rá de mégis tartalmaz tejet.
2017. nov. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Salx Narval ***** válasza:
69%
Amúgy tényleg jó megoldás az is, hogy veszel egy hidegen sajtolt kókusz, vagy pálmazsírt és tetszés szerint ízesíted. Én pl többféle zöld fűszereset szoktam keverni és mindenféle jófajta olajat csepegtetek hozzá, ezeket kis kiszerelésben veszem vagy egyszerűen belesütöm kicsit a kókuszzsírba az őrölt magokat és átszűröm. Sütésnél veszít az értékéből, ezért jobb a sajtolt olaj használata de hát nekem sincs mindenféle olajam otthon.:D
2017. nov. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%

Ha már az egészséges életmód jegyében szeretnél táplálkozni, akkor ne a legrosszabbat válaszd. A kókuszzsír/olaj, a hasznos és haszontalan zsírsav összetételét tekintve az utolsó a zsírok között.

Mára már bizonyított tény.

2017. nov. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Ja, kérem lenullázni egyszerűbb, mint a valóságot beismerni.

Biztos, hogy a szakemberek a hülyék...Amúgy többek között a net is arravaló, hogy valaminek utánaolvassunk, ha nem vagyunk tisztában dolgokkal.És nem mellesleg kedves "egészségtudatosak ",hogy az egyik legnagyobb természeti, ökológiai károkat okozzák a pálmaolaj termelésével.Pont.

2017. nov. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az aslan bio nagyon jó!
2017. nov. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségeket, azért várom továbbra is a jó tippeket :)

kókuszzsírt használok, de ha konkrétan vajas kenyeret, kiflit ennék mondjuk egy jó kis házi lekvárral azt nem lehet azzal, nem passzol :)

pálmazsír kizárva egy vegánnak :)

a aslan bio margarinban szintén pálmazsír van, az nem jó. A LIGA margarinra azt mondják vega, kenni nem nagyon lehet, de végső soron nem rossz alternatíva. Kaptam valami szójatejből és kókuszzsírból készíthető receptet, de valami xantángumi kell hozzá, azt sem tudom mi és nem hangzik valami jól, így inkább nem :)

Olajos magvakból is lehet, de az eléggé zsíros, lekvárhoz pl nem igazán megy...

szezámmagból is lehet vajat csinálni, de ahhoz margarin kell, úgy hogy ugyanott vagyok :D

kesudiós recept is van, de hát annyira nem is olcsó, meg hát 20-25 percig kell a robotgéppel őrölni, hát ennyi idő alatt simán leéghet a motorja, már kevesebbtől is igen átmelegszik, úgy hogy ezzel inkább nem próbálkozom, mert akkor többe kerül a leves, mint a hús :)

2017. dec. 1. 02:24
 9/17 Salx Narval ***** válasza:
Kedves kérdező, csak úgy kíváncsiságból érdekelne, hogy miért nem jó a pálmaolaj vagy zsír a vegánoknak? Amúgy az igaz, hogy szörnyen visszaéltek a pálmatelepítéssel és nyilván ez ellen tenni kell, viszont azt vitatom, hogy nem jó zsír a kókuszzsír, akárki mondja. Igaz , hogy nagy mennyiségben tartalmaz telített zsírsavakat de csak közepes láncúakat és ellentétben más zsírokkal nincs koleszterintartalma. Ha sajtoltat veszünk, vagy extra szüzet biztos, hogy jó cucc van az asztalunkon. Sajnos tényleg nem lekváros kenyér alá való.:D
2017. dec. 1. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Salx Narval ***** válasza:
Amúgy szerintem az egészséges táplálkozás a mértékletességen és a változatosságon múlik és kevésbé a jó minőségű élelmiszerek közti különbségeken.
2017. dec. 1. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!