Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lehet Magyarországon Európában...

Ignis Subdialis kérdése:

Lehet Magyarországon Európában termelt vagy bio minősítésű pomelo-t kapni?

Figyelt kérdés
Mindenhol csak kínait látok, szóval ki tudja, milyen szennyezett, ha még a bio termékeik is szennyezettek lehetnek.

2018. jan. 24. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ilyent nem találsz. Bio termék esetleg kapható,de európai biztosan nem.

A pomelo Délkelet-Ázsiában és Malajziában honos. A Fiji, Tonga és Hawaii szigetek folyópartjain vadon is megterem. Vélhetően i. e. 100 körül telepítették be Kínába. Széles körben termesztik Dél-Kínában (Jiangsu, Jiangxi és Fujian tartományokban) és Thaiföld középső részén a Tha Chin folyó partján, emellett Tajvanon, Japán legdélebbi részein, Dél-Indiában, Bangladesben, Myanmarban, Vietnamban, Malajziában, Indonéziában, Pápua Új-Guinea-ban, Tahitin és a Fülöp-szigeteken. Kisebb mennyiségekben, specialitásként termesztik Kaliforniában, Floridában és Izraelben is.

2018. jan. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves #1, ezt én is elolvastam a wikipédián... a kérdésem olyan dologra vonatkozik, ami nem található meg simán az interneten, hanem emberek tapasztalata szükséges hozzá, pl. hogy valaki már látott Made in Spain vagy bio feliratú pomelo-t. Persze azért megjutalmaztam az erőfeszítésed egy zöld kézzel.
2018. jan. 24. 13:30
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

Én most vettem először, de soha többet, olyan szar.

Mi ízlik benne?

2018. jan. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
ha nem termesztik európában akkor mégis hogyan lenne made in spain?
2019. jan. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Például úgy, hogy termesztik. Mint ahogy citromot is termesztenek Magyarországon, paradicsomot is termesztenek télen stb. Azért kérdezem, hátha valaki jól értesültebb a wikipediánál.
2019. febr. 8. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!